Попри декларування своєї "могутності" та "переможності" Владімір Путін не може "захистити" найважливіше свято в Росії. Письменник, публіцист та громадський діяч Ростислав Мурзагулов сказав 24 Каналу, що очільник Кремля – не є сильним, він – "кульгава качка" та визнаний усім світом нелегітимним президентом.

Читайте також Шлях диктатора на крові та кістках․ Як Путін отримав владу і став уособленням сучасної Росії

Росіяни не зацікавлені в продовжені війни

Водночас рейтинг популярності Путіна в Росії стрімко падає. За інформацією громадського діяча, яка йому надходить з глибини Росії, а саме з регіонів, де відбуваються такі потрясіння, як затоплення в Оренбурзькій області, очільник Кремля втратив контроль над ситуацією в країні.

Він розв'язав не одну загарбницьку війну, яку нічим не можна виправдати. Саме звідси усі його проблеми. Якщо він припуститься ще декількох помилок, то його може позбутися власна еліта або радикальні рішення ухвалить російська опозиція, яка готова до цього,
– наголосив публіцист.

Також серед російської еліти є люди, які мислять раціонально, і Заходу потрібно з ними працювати, щоб вони розхитували ситуацію зсередини. На думку Мурзагулов, навіть якщо на бік демократичного світу перейде якийсь з наближених до Кремля посадовців та надасть важливу компрометувальну інформацію, цим потрібно скористатися.

"Путін набрид усім – не тільки російському населенню, але й елітам. Є низка олігархів, які заробляють на цій війні. Путін не наближає до себе нових людей, тому його оточує дуже вузьке коло, яке складається з приблизно 200 людей – з усієї 150-мільйонної країни. Тому решта росіян не зацікавлена в продовжені війни", – пояснив Ростислав Мурзагулов.

Яка ситуація в Росії

  • Президент України наголосив, що Путін не погодиться на врегулювання війни, а тому не можна вірити у можливість "мирних перемовин" з Росією. Зеленський впевнений, що "вірити Путіну не можна", адже те, що говорить очільник Кремля – "факт, що так ніколи не буде". Він додав, що "довіряти Путіну абсолютно неможливо".
  • Також очільник ГУР Кирило Буданов вважає, що війна в Україні триватиме, доки існує режим Путіна. У разі, якщо до влади в Росії прийде хтось інший, тоді може з'явитися "вікно можливостей" щодо закінчення війни.
  • Вдова Олексія Навального Юлія Навальна зазначила, що війну в Україні нібито підтримує лише "агресивна меншість". Водночас, на її думку, українській владі не потрібно ігнорувати так званих "хороших" або ж "антивоєнних" росіян. Навальна впевнена, що такі росіяни існують, однак не варто очікувати, що вони "вийдуть надвір", адже "не всі люди – герої".