Якщо Путін здійснить широкомасштабний напад, союзники дадуть Україні потужну підтримку. Про це заявив заступник Генерального секретаря НАТО у 2012 – 16 роках Александр Вершбоу.

До теми Росія може сконцентрувати біля України вдвічі більше сил, ніж навесні, – Нуланд

Але він (Путін – 24 канал) може вдатися і до такої обмеженої якоїсь агресії, для того, щоб не викликати масивної відповіді з боку Альянсу та Заходу,
– припустив Вершбоу.

Що може не допустити нападу

Вербшоу переконаний, що одним із найважливіших аспектів відповіді адміністрації Байдена на загрозу російської агресії є активна співпраця зі своїми союзниками на політичному рівні.

Посадовець додав, що голова Єврокомісії запевнила: ЄС накладе серйозні санкції на Росію, якщо буде агресія. За словами Вершбоу, це добре, що президент США консультувався з лідерами Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини.

Для України важлива підтримка

Ексзаступник Генсека відзначив, що Україні важливо мати коаліцію, яка її підтримує. За його словами, ця підтримка має виражатись і в допомозі українському війську.

"НАТО як організація також має зайняти свою чітку і жорстку позицію, не лише в риториці, але й для того, щоб більш ефективно допомагати ЗСУ", – наголосив Вершбоу.

Він додав – Путін повинен усвідомлювати, що в разі агресії доведеться платити високу ціну.

Що відомо про загрозу нападу Росії

  • Українська розвідка попередила, що біля наших кордонів перебувають понад 94 тисячі російських військових. Припускають, що вони можуть вдатись до наступу вже у січні – лютому 2022 року.
  • Іноземні ЗМІ заявили, що у випадку ескалації чисельність ворожого війська може зрости до 175 тисяч людей.
  • США стурбовані через таку загрозу. Вони розглядають сильні санкції, які можуть передбачати навіть відключення Росії від міжнародної системи SWIFT.

Чи зміг Путін зломити Байдена: результати переговорів / США готують "ядерні" санкції проти Росії | WTF – дивіться відео: