Якщо Путін переможе в Україні, тоді наступними цілями російської агресії можуть стати країни НАТО. Про це заявив президент США під час свого звернення до Конгресу.

Дивіться також Ми не можемо дати Путіну виграти, – Байден звертається до Конгресу США щодо допомоги Україні

Американським солдатам доведеться воювати

За словами американця, очільник Кремля не зупиниться на Україні. Захопивши її, він піде далі і атакуватиме союзників по НАТО. І тоді вже американським військовим доведеться воювати з російськими окупантами.

Байден подивувався, що цього не можуть усвідомити республіканці, які досі відмовляються затверджувати додаткове фінансування для України. Він зазначив, що ті "тримають у заручниках допомогу" нашій державі.

Також президент звернувся до Конгресу із проханням схвалити врешті-решт запропонований ним пакет допомоги, де для України виділено 60 мільярдів доларів.

Крім того, американський лідер закликав притягнути Путіна до відповідальності за жорстокі злочини, скоєні в Україні.

Він наголосив, що США мають пишатися, що допомагають досягти успіху величному народу України, який майже два роки протистоїть амбіціям ненажерливого сусіда.

США оголосили про новий пакет допомоги для України

Під час свого виступу Байден оголосив про надання нової військової допомоги Україні на 175 мільйонів доларів. Йдеться про засоби ППО, додаткові боєприпаси для систем HIMARS, артилерійські боєприпаси, високошвидкісні протирадіаційні ракети й протитанкові ракети.

Конгрес наразі не схвалив фінансування України на 2024 рік: що відомо

  • Сьогодні 6 грудня у Конгресі США відбудеться перше голосування за виділення фінансової допомоги Україні.
  • Посол України у США Оксана Маркарова заявила, що конгресмени можуть не підтримати продовження фінансування постачань Україні через розбіжності республіканців і демократів.
  • Раніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван дав зрозуміти, що без схвалення Конгресом фінансування для України на 2024 рік, США не зможуть постачати Києву озброєння.
  • Білий дім направив термінове прохання до конгресменів виділити гроші на військову й фінансову допомогу Україні. У Байдена попередили, що виділені кошти для допомоги Києву закінчаться до кінця року.