Про це 24 Каналу розповів політолог з Німеччини Ігор Ейдман. Він зауважив, що в Росії за останні кілька років створюється великий масив юридичного підкріплення політичних репресій.

До теми Фантомний імперський біль: як у Путіна та росіян з'явився комплекс меншовартості

Ейдман вважає, що диктаторам подобається оформлювати свої злочини за допомогою юридичних документів. Якщо згадати гітлерівський чи сталінський терор, то перед тим, як запровадити репресії, диктатори юридично їх обґрунтовували.

"Після вбивства Кірова були ухвалені закони, які посилювали покарання за тероризм. В результаті карали не міфічних терористів, а навіть випадкових обивателів, яких звинувачували в тероризмі чи шпигунстві", – нагадав політолог.

Тиранія наряджається в тогу законності

"Створюється юридична база для того, щоб будь-яку неугодну людину легко підвести під статтю та ув'язнити, звинувативши у злочинах – як міфічних, так і реальних, інтерпретуючи її політичні висловлювання", – наголосив Ейдман.

Він нагадав, що за часів абсолютної монархії, наприклад, Івану Грозному не потрібно було оформлювати свій політичний терор законодавчо. Він просто вказував пальцем стрільцям або опричникам і вони хапали цю людину і відрубали їй голову.

Ігор Ейдман про новий закон про "наркоманію", який підписав Путін: дивіться відео

Ті часи минули, і диктатори вже у XX році наряджалися у пристойні костюми і намагались зображати зі своєї диктаторської держави правову. І справлялося враження, що вони все робили за законом.

Путін "повернутий" на тому, щоб усі свої авантюристичні дії, які не мають нічого спільного з законом, намагатись оформити законодавчо. Нещодавно були внесені поправки до конституції, щоб йому дозволити узаконити його вічне правління,
– нагадав співрозмовник.

На його думку, сьогоднішня тиранія наряджається в тогу законності.

"Хоча й так всім все зрозуміло. Це чиста формальність", – наголосив Ігор Ейдман.

Зверніть увагу Путін підписав закон, який дозволяє мобілізувати росіян з судимістю за важкі злочини

Що відомо про російський закон про "наркоманію"

  • Російський диктатор Владімір Путін 28 квітня підписав закон, за яким медичний огляд виключається з процедур для постанови діагнозу "наркоманія". Відповідний документ було опубліковано на російському офіційному інтернет-порталі правової інформації.
  • Також за цим законом передбачається виключення медичного обстеження з переліку процедур, в рамках яких раніше встановлювався діагноз.
  • Як зазначалось у висновку профільного комітету Ради Федерації країни-агресорки, в рамках федерального закону "хворий на наркоманію – це особа, якій за результатами медичного огляду поставлено діагноз "наркоманія".