У вересні 2023 року президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган приїздив до Росії. Тоді він зустрівся із Володимиром Путіним у Сочі, щоб обговорити зерновий коридор.

Дивіться також Перша пресконференція з 24 лютого: Путін зробив цинічну заяву про мир в Україні

Можливий приїзд Путіна до Туреччини

Російський диктатор заявив, що був готовий приїхати до Туреччини для зустрічі з турецьким президентом Ердоганом.

Думаю, що нам вдасться з ним зустрітися. Я дійсно планую. Я і планував нещодавно, але у президента Ердогана не вийшло через його графік,
– сказав Путін.

Він також не заперечує ймовірність свого візиту на початку 2024 року.

Чи загрожує це Путіну

Туреччина не ратифікувала Римський статут і не визнає рішення Міжнародного кримінального суду, тобто на неї не поширюється необхідність виконання.

Таким чином, турецькі правоохоронці не зобовʼязані заарештовувати Путіна після того, як МКС видав ордер на його арешт 17 березня 2023 року.

Ордер МКС на арешт: що відомо

  • Міжнародний кримінальний суд в Гаазі 17 березня видав ордер на арешт Володимира Путіна через ситуацію в Україні. Крім того, палата досудового провадження II видала ордери на арешт Марії Олексіївни Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента Росії у справах дитини. Їх звинуватили у скоєнні воєнного злочину, а саме - незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих територій України до Росії.
  • Згодом в Офісі Генпрокурора повідомили, що відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. Це означає, що за межами Росії кремлівського диктатора повинні заарештувати та передати до суду. Після отримання ордера вживатимуться заходи щодо пошуку та затримання підозрюваних.
  • Пізніше у країні-агресорці також відреагували на арешт. Речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що це рішення для їхньої держави не має ніякого значення. Вона назвала рішення "нікчемним", а ордер – "рецептом на арешт".