Церемонія відбувається у форматі відеоконференції. Про це на своїй твіттер-сторінці повідомив Дмитро Смирнов, кореспондент російської "Комсомольської правди".

Читайте також Путін заявив, що стосунки з Україною зіпсувалися не через анексію Криму

Що відомо про візит Путіна

20 липня Путін прибув на суднобудівний завод "Залив" в Керчі. Спочатку візит був запланований на 16 липня. Проте через нараду щодо бюджету його довелося відкласти на кілька днів.

За допомогою відеозв'язку президент країни-агресора має вийти на зв'язок з іншими заводами, де також закладають нові кораблі. Це – "Севмаш" у Северодвінську та "Північна верф" у Санкт-Петербурзі.

Варто зазначити: йдеться про початок будівництва вертолітоносців проєкту "Прибій", які можуть брати на борт до 20 гвинтокрилих машин.

Як відреагувала Україна

Протест від МЗС

Міністерство закордонних справ України заявило рішучий протест у зв’язку з приїздом Путіна до анексованого Криму та Севастополя. Там назвали це грубим порушенням державного суверенітету України.

МЗС України неодноразово наголошувало і продовжує дотримуватися принципової позиції щодо неприпустимості неузгоджених з українською стороною відвідувань російськими посадовими особами території України у її міжнародно визнаних кордонах, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь,
– йдеться у заяві.

Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони негайно припинити всі міжнародно-протиправні діяння і усунути усі наслідки, які вони спричинили.

Запрошення не було

У Міністерстві з реінтеграції тимчасово окупованих територій України наголосили, що такий візит Володимира Путіна – незаконний. Заступник міністра Ігор Яременко в коментарі Інтерфаксу зазначив, що протокол такого візиту передбачає попереднє запрошення України, якого не було.

Відтак візит Путіна 20 липня є порушенням цієї процедури. Мовляв, попри тимчасову окупацію з боку Росію, Крим залишається українською територією.

Спеціальний протокол передбачає запрошення з боку України. Втім президента Росії ніхто не запрошував відвідати наш півострів,
– наголосив Яременко.

Попередній візит Путіна до Криму

Попередній незаконний візит Путіна до окупованого Криму відбувся 18 – 19 березня. Тоді російський президент вручав російські державні нагороди будівельникам Кримського мосту. У відповідь в МЗС України одразу висловили рішучий протест.