Російські журналісти запитали у Сергія Лаврова про те, як він може прокоментувати слова представника ГУР України Вадима Скібіцького, який назвав Путіна "ціллю номер один" для українських спецслужб.

Дивіться також У Кремлі відреагували на слова ГУР про "полювання" на Путіна: як Пєсков комічно викручувався

Лавров назвав Україну терористичною державою

Сергій Лавров цинічно назвав Україну "терористичною державою", а українців неадекватними. Він сподівається, що Захід введе санкції проти України, тому що все дуже "серйозно".

Це терористична держава, вони самі себе вводять у цю якість. Я не сумніваюсь, що "ляльководи", які сидять у Вашингтоні і Лондоні, вже починають задумуватись про те, наскільки ці люди адекватні,
– сказав Лавров.

Що передувало

  • 24 травня заступник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький заявив, що українські спецслужби полюють на російських воєнних злочинців. За його словами, головною ціллю є диктатор Володимир Путін та ватажок найманців Пригожин.
  • Згодом інший представник ГУР Андрій Юсов уточнив, що мовиться не про ліквідацію, а про затримання. Україна хоче доставити Путіна до Міжнародного кримінального суду в Гаазі, а не вбити його.
  • Тим часом у Росії роздмухали з цього цілу трагедію. Речник Путіна Дмитро Пєсков через це вчергове назвав українців терористами та спробував заспокоїти росіян. Виглядає дуже комічно, адже усім відомо, хто справжня країна-терористка.