Нараду провели 31 липня в режимі відеоконференції, зазначає пресслужба Кремля.

Варте уваги Вагнерівці в Білорусі: чому приїхали, кому вигідне затримання і що хоче Україна

"Висловлено надію на те, що ситуація найближчим часом проясниться, а безпідставно затримані громадяни РФ будуть звільнені", – наголосили в повідомленні.

У нараді взяли участь, зокрема, прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін, голова Держдуми В'ячеслав Володін, заступник голови Ради Безпеки Дмитро Медведєв, та міністр оборони Сергій Шойгу.

Реакція Кремля

У Кремлі переконані, що Білорусь відпустить бойовиків "Вагнера" з російським громадянством. Наразі слідчий комітет Білорусі дозволив консулу Росії відвідати затриманих.

За словами прессекретаря Путіна, Дмитра Пєскова, арешт бойовиків не був обґрунтованим. Мовляв, вони не чинили протиправних дій та мали при собі всі документи. Він запевнив, що вони направлялися до Стамбулу, а в готелі залишилися, бо запізнилися на літак.

"Вагнерівці" в Білорусі: основне

  • 29 липня в Білорусі затримали понад 30 іноземних громадян. Вони виявилися бойовиками "Вагнера" – це неофіційна військова організація, яка начебто не входить в регулярні збройні сили РФ і не має юридичного статусу на її території.
  • Найманці прибули з Росії, жили вони у санаторії під Мінськом. У Білорусі вважають, що метою бойовиків була дестабілізація ситуації під час виборчої кампанії президента. Зокрема, їх підозрюють у підготовці теракту.
  • Імена багатьох із затриманих є в українській базі "Миротворець". Тобто вони брали участь у збройному конфлікті на Донбасі проти України.
  • РНБО України пропонує домагатися екстрадиції бойовиків групи "Вагнер" в Україну. У СБУ вже підтвердили такі наміри.