Себто, країну, яка виконує роль слуги. А в політичному сенсі Кремлю важливо, щоб він був не наодинці, а щоб долучилася ще якась країна.

Читайте Дефолт і санкції проти Росії: які нюанси потрібно знати

Росія стягує війська до Білорусі

Відповідно до цього відбувається різке збільшення російських військ та техніки на білоруській території. Це сигнал про те, що може бути повторна атака з території РБ за участю безпосередньо білоруських регулярних військ, а не лише російських.

Відтак, я вважаю, що Путін дотиснув Лукашенка і питання вступу чи не вступу того у війну залежить від російського президента. Останній зараз ще вагається поки. Ну, і Лукашенко намагається якимось чином ще балансувати.

А щодо передачі "Іскандерів" Білорусі, то це могло бути звичайним питанням військово-технічної співпраці. А заразом і умовою, яку озвучив Путіну його слуга. Що дайте нам чимось воювати і ми воюватимемо. А Путін каже: ось, на тобі, воюй. Все, що хочеш бери, лише б воював.

Путін намагається домовитися з Лукашенком / Фото Getty Images

Важливо Захід чітко побачив усі морди в Росії – і коней, і ослів із вершниками апокаліпсиса

Про ядерну зброю

Можливо, тактична ядерна зброя може бути передана, щоб залякати світ. Лукашенко зараз більш залежний від ситуації, ніж сам Путін. Тому може вважатися більш непередбачуваним. Тож він, напевно, може до такого кроку вдатися, якщо його життю буде пряма загроза.

Так само я не виключаю й того, що Путін не зможе зважитися на щось подібне. Все залежатиме від того, як розвиватимуться події в Україні на східному фронті, що буде в Донецькій та Луганській областях. От це надзвичайно важливий момент.

В другу чергу, напевно, на Півдні – чи зможемо ми за допомогою зброї, яку нам передадуть, вибити ворога з окупованих південних територій.

Також цікаво – Путін змінює цілі, – Яковенко сказав, що буде після тотальної поразки Росії: дивіться відео