Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Пряма трансляція на
   Останні випуски

   Путін використав назви міст України з військовою метою

   Путін підписав укази, за якими полки та дивізії армії Росії отримали імена Львова, Ніжина, Житомира / Соцмережі

   Президент Росії Володимир Путін підписав укази, за якими полки та дивізії армії Росії отримали імена Львова, Ніжина, Житомира. Додамо, що таке найменування частин є почесним. Окрім українських міст, використано також назви міст Білорусі та деяких регіонів Європи.

   Документи про присвоєння почесних найменувань цілій низці частин російської армії з’явилися на російському державно Офіційному інтернет-порталі правової інформації.

   Читайте також: Путін підігріватиме ситуацію в Україні не тільки за допомогою Донбасу, – експерт

   У відповідних указах, зокрема, зазначається, що зроблено це "з метою збереження славних військових історичних традицій, виховання військовослужбовців у дусі відданості Батьківщині та вірності військовому обов'язку". Підкреслюється, що назви українських міст включено у пам'ять про участь частин у звільненні цих міст в роки Другої світової війни.

   Путін підписав вищезазначені укази 30 червня 2018 року та вони вже вступили в силу. Таким чином, 6-й танковий полк російської армії відтепер носить почесне найменування "гвардійський Львівський", 68-й танковий полк – "гвардійський Житомирсько-Берлінський", 163-й танковий полк – "гвардійський Ніжинський".

   До слова, почесне найменування "Житомирський" було присвоєно 93-й окремій танковій бригаді, на базі якої пізніше було створено 68-й полк як "символ здобутої перемоги та відзнаку у боях за визволення міста Житомир". Після розпаду СРСР 68-й полк був розформовано, але в 2017 році відтворено.

   Крім того, низці частин російської армії було присвоєно почесні найменування, що включають в себе назви міст Білорусі – Вітебська (90-а гвардійська танкова Вітебсько-Новгородська дивізія), Кобрина (856-й гвардійський самохідний артилерійський Кобринський полк), Слоніма (102-й механізований Слонімско-Померанський полк).

   Водночас 400-й самохідний артилерійський полк отримав почесне найменування "Трансільванський", 144-й мотострілецька дивізія стала гвардійською Єльнінською (на честь Єльнінської операції у Смоленській області – 24 канал), 150-я мотострілецька дивізія - Ідрицько-Берлінською, а 933-й зенітний ракетний полк – Верхньодніпровським.

   Читайте також

   powered by lun.ua
   Пропозиції партнерів
   Коментарі
   Залиште відгук