Російська сторона переконана, що Зеленський має намір обговорювати двосторонні відносини. Про це заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Важливо Зеленський хоче зустрітися з Путіним у Ватикані

Чи поїде Путін у Ватикан

У Кремлі наразі не говорять, чи готовий Путін їхати в третю країну для зустрічі з Зеленським. Москва досі переконує, мовляв, про мир на Донбасі треба розмовляти не з ними.

Президент Зеленський сказав, що це могло бути ідеальним місцем для зустрічі. Звичайно, про це поки офіційно не знає ані Ватикан, ані російська сторона. Ми поки не отримували ніякої інформації про те, що конкретизовано і сформульовано таку пропозицію,
– сказав Пєсков.

Речник Путіна стверджує, що питання Донбасу треба обговорювати в рамках "четвірки". Натомість, за словами Пєскова, сам Путін зазначив, що в разі готовності говорити про двосторонні відносини, він буде радий бачити Зеленського в Москві.

Що цьому передувало

  • На тлі загострення на передовій та напруги біля українського кордону Зеленський запропонував Путіну зустрітись. Президент наголосив, що зустріч можна провести "у будь-якій точці Донбасу".
  • Кремлівський лідер погодився зустрітись. Однак заявив, що на Донбас не поїде. Натомість запросив Зеленського в Москву. Щоправда, про війну Путін говорити не хоче.
  • Згодом Зеленський запропонував провести зустріч з Путіним у Ватикані.