Ухвалений Верховною Радою 8 скликання відповідний закон раніше ветував президент Зеленський. До нього внесли низку правок та вже 17 грудня 2019 року проголосували з відповідними змінами.

Цікаво: Пластуни привезли Вифлеємський вогонь миру в Україну: фото, відео

Над доопрацюванням законопроєкту працювала спеціально створена робоча група. До її складу увійшли представники "Пласту", Національної організації скаутів України, представники Мінфіну, Міністерства освіти і науки, Міністерства культури, молоді та спорту.

Що передбачає закон

  • назву закону змінили на більш об’єднуючу – "Про визнання Пластового руху та особливості державної політики підтримки пластово-скаутського руху",
  • розробку органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування державних і місцевих програм щодо дітей та молоді з урахуванням пропозицій пластових, скаутських громадських об'єднань,
  • органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування надають матеріальну, фінансову, інформаційну, консультаційну підтримку діяльності пластових, скаутських громадських об'єднань,
  • центральні органи виконавчої влади сприяють розвитку пластового, скаутського руху за межами України і створенню та функціонуванню за межами України інфраструктури пластового, скаутського руху, в якій освіта і виховання здійснюються українською мовою або вивчається українська мова.

Хто і як проголосував за закон про державну допомогу "Пласту"


Голосування за державну допомогу "Пласту" / скріншот

Що таке "Пласт"

Неполітична і позаконфесійна молодіжна організація, яка займається всебічним вихованням та самовихованням молоді, формуванням їх як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот.

"Пласт" з'явився у 1911 році, однак днем його засування вважають 12 квітня 1912 року. Саме тоді у Львові вихованці одного з засновників "Пласту", Олександра Тисовського, вперше склали Пластову Присягу.

Засновниками організації були Олександр Тисовський, Петро Франко та Іван Чмола. Тепер осередки "Пласту" є у 23 областях України, вони об’єднують 8 тисяч пластунів різного віку – від наймолодших 6-річних до найстарших пластунів-сеньйорів, які допомагають у виховній праці.

Більшість українців світової діаспори виховувалась у "Пласті".