"Україна — один із кращих прикладів олігархії у Європі. У вас відбулося практично повне злиття політики і бізнесу, їх майже неможливо відділити одне від одного", — заявив він в інтерв’ю Lb.ua, повідомляє УНІАН.
"Така ситуація була характерна і для інших ваших урядів, не лише чинного. Звідси — висновок: українські олігархи мають значний вплив на політику, або безпосередньо займаються нею, змішуючи політичні і бізнес-інтереси", — вважає радник Бузека.
"Друге спостереження — з погляду ЄС і з урахуванням досвіду євроінтеграції в Центральній і Східній Європі — такі процеси є дуже небезпечними, і багато в чому можуть вплинути на "здоров’я" демократичних структур", — застеріг Пранцкевічус.
"У нормальному демократичному суспільстві має існувати чіткий розділ між держслужбовцями, політичними лідерами і бізнесом. Звичайно, необхідна їх співпраця, це дуже важливо. Проте, коли все це перебуває в одних руках, відповідальність розмивається, звітність перед суспільством практично виникає. Потенційно це несе великі проблеми, пов’язані з Конституцією, "здоров’ям" політичних партій, яким не вистачає політичної ідеології і які часто керуються економічними інтересами, інтересами олігарха або приватними інтересами своїх лідерів", — додав Пранцкевічус.
За його словами подібна проблема існувала в багатьох країнах Центральної і Східної Європи.
"Така проблема існувала у багатьох країнах Центральної і Східної Європи, які приєдналися до ЄС у 2004 і 2007 рр. І вона дотепер існує. Її подолання потребує багато часу. Втім, чим раніше ви почнете займатися цим, тим простіше буде впоратись", — підкреслив Пранцкевічус.