Залежно від типу ці крилаті ракети мають дальність польоту до 2500 кілометрів та здебільшого використовуються для ураження наземних цілей. Про рішення країн ідеться в спільній заяві, опублікованій на сайті Білого дому.

Дивіться також Не хочемо ескалації, – Білий дім про збиття ракет із території Польщі над Україною

США розмістять Tomahawk у Німеччині

Сполучені Штати розмістять ракети з метою посилення стримування та захисту своїх партнерів по НАТО.

Розгортання таких можливостей продемонструє "відданість Сполучених Штатів НАТО та їхній внесок в інтегровану європейську політику стримування".

У 2026 році Сполучені Штати почнуть епізодичне розгортання засобів ведення вогню на великій відстані своєї багатопрофільної оперативної групи в Німеччині в межах планування тривалого розміщення цих засобів у майбутньому,
– ідеться в заяві.

Після повного розгортання ці засоби охоплюватимуть ракети SM-6, Tomahawk і гіперзвукову зброю, яка має набагато більший радіус дії, ніж нинішня у Європі.

Варто зазначити, що американські військові використовували такі ракети для атак по цілях, зокрема, в Іраку та Афганістані.

Раніше також стало відомо, що США та Україна обговорюють розширення можливостей щодо ударів по території Росії. Зокрема, партнери розглядають дозвіл на застосування американської далекобійної зброї для ударів по країні-агресорці.