Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на заяву міністра оборони України Рустема Умєрова за результатами зустрічі з українськими виробниками ракетного озброєння.

Дивіться також У Білому домі пояснили рішення дозволити Україні використовувати ATACMS по Росії

Україна виготовила уже 100 ракет

Зустріч з виробниками ракетного озброєння пройшла у понеділок, 18 листопада. На ній обговорили плани на 2025 рік, ключові напрямки співпраці та розвиток галузі.

"13 квітня 2022 року ракетний комплекс "Нептун" знищив флагман Чорноморського флоту Росії – крейсер "Москва". Це стало історичним моментом і продемонструвало силу нашого національного ракетного озброєння. Сьогодні ми нарощуємо виробництво українських ракет", – написав Рустем Умєров.

За його словами, Україна уже виготовила перші 100 ракет у 2024 році.

Успішно масштабовано серійне виробництво крилатих ракет Р-360 "Нептун" з удосконаленням для ураження цілей на дальших відстанях,
– заявив міністр оборони.

Водночас йде робота над розробкою нових ракет-дронів, зокрема "Паляниці", яка стала результатом успішної співпраці держави та приватного сектору. Також у цьому напрямку Україна співпрацює з іноземними партнерами.

Україна може запустити масове виробництво нових дронів

Нещодавно The Wall Street Journal опублікував матеріал, у якому розповів, що Україна може запустити масове виробництво роботів-дронів.

Зазначається, що вони будуть недорогі (приблизно 50 доларів) та з комп'ютерним керуванням, які, як смартфон, поєднають у собі одразу декілька функцій.

Перші такі дрони вже випробували, зокрема, навесні 2024 року ними було атаковано російську вантажівку з боєприпасами.

The Wall Street Journal пише, що масове виробництво таких безпілотників стане проривом, і це буде уже незабаром. Їхнє виробництво наростять до промислових масштабів. Відомо, що один із топових українських стартапів Vyriy Drone планує виготовляти по декілька тисяч дронів з автопілотом уже з листопада 2024 року. Займатимуться цим й інші виробники.

Зазначається, що ці роботи-дрони можуть досягти ефективності 9 із 10, тоді як наразі лише кожен п'ятий український FPV-дрон досягає цілі. До того ж нові безпілотники можуть бути хорошою альтернативою набагато дорожчим ракетам та артснарядам у випадку, якщо США відмовляться надавати свою підтримку.