Про це 24 Каналу розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, зазначивши, що Україна має потужні системи ППО, які прикривають різні регіони країни. Водночас їх потрібно більше. Так само як Україні вкрай необхідні винищувачі F-16.

Важливо Бельгія передасть Україні літаки F-16: коли очікувати поставки

Очікуємо на підрозділ Patriot

Сьогодні в різних регіонах нашої країни перекрито силами мобільних вогневих груп – напрямки, об'єкти, міста. Ці групи заступають на бойове чергування, й у разі оголошення тривоги, коли летять зокрема "Шахеди", виїжджають на позиції по маршруту слідування цілей. Саме тому ці групи називають мобільними.

Вони мають невеликий радіус ураження, тому повинні на своєму шляху зустріти той самий "Шахед". В іншому випадку шансів на його ліквідацію буде мало,
– пояснив Ігнат.

Як F-16 допоможе захистити Україну від ракетних атак ворога: дивіться відео

Щодо потужних систем ППО, таких як Patriot, NASAMS, IRIS-T, вони мають великий радіус дій.

Звісно, нам треба їх у більшій кількості, щоб посилювати всі регіони. Не лише Київ має такі системи. Patriot – той ЗРК, який може збивати аеробалістичні, балістичні та аеродинамічні цілі. Ці системи довели свою потужність та показали результат. Вони збили "Кинджали", балістику, російські літаки,
– наголосив речник Повітряних сил ЗСУ.

Зараз ми очікуємо на черговий підрозділ ЗРК Patriot, про який говорили наші німецькі партнери. Він теж посилить якийсь напрямок. А також IRIS-T.

"Вся Україна має бути захищена. Вона настільки у нас велика, що без F-16 не обійтись. Він теж є частиною протиповітряної оборони. Якщо ЗРК прикриватимуть міста, напрямки, стратегічні та інфраструктурні об'єкти, то F-16 могли б між містами та на підступах до наших кордонів перехоплювати ворожі дрони та крилаті ракети", – підкреслив Юрій Ігнат.

Що відомо про нічну ракетну атаку на Київ 11 грудня

  • Приблизно о 4 ранку росіяни ударили 8 балістичними ракетами по Києву. Тільки після вибухів пролунав сигнал повітряної тривоги.
  • У Повітряних силах пояснили, що балістичні ракети летять дуже швидко, і у сил ППО ж кілька хвилин, щоб уразити їх. Цього разу сили протиповітряної оборони знищили усі цілі.
  • Внаслідок атаки, на жаль, є постраждалі у Бортничах Дарницького району столиці. Поранення кінцівок зазнав 31-річний чоловік, а три жінки мали гостру реакцію на стрес.
  • Також у Бортничах було пошкоджено десятки приватних будинків. У будовах повилітали вікна, двері, а деякі вщент зруйновані.