Про це Єнс Столтенберг заявив під час пресконференції після засідання Ради Україна – НАТО у Брюсселі – передає 24 Канал. Він переконаний, що потрібно ухвалювати конкретні рішення.

Дивіться також Заява Залужного про технологічний прогрес: генерал НАТО розповів, де й коли буде відповідь

Потрібно не лише F-16

Єнс Столтенберг впевнений, що винищувачі F-16 змінять ситуацію на краще. Вони здатні посилити українські можливості, що, своєю чергою, збільшить російські втрати. Також західні літаки стануть чудовим підсиленням протиповітряної оборони. Однак немає чогось одного, що кардинально переверне ситуацію на фронті.

Водночас нам треба усвідомити, що це не "срібна куля". Немає однієї системи, здатної фундаментально змінити ситуацію на полі бою. Це питання застосування багатьох можливостей, які працюють одночасно, щоб посунути росіян,
– наголосив генсек НАТО.

Він додав, що потрібно готуватися до довгої і важкої битви проти Росії. Поставки сучасних бойових танків, HIMARS, крилатих ракет та передових систем протиповітряної оборони – це все добре, однак це не єдине рішення.

Україна та НАТО

  • Раду Україна – НАТО створили за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі у липні 2023 року.28 – 29 листопада проходить перша зустріч міністрів закордонних справ у межах Ради. Після першої зустрічі генсек наголосив, що члени згодні з тим, що Україна стане членом Альянсу. Зараз потрібно обговорити лише шлях.
  • Відомо, що на засіданні затвердили "амбітну" програму роботи на наступний рік, яка включає енергетичну безпеку, інновації та взаємодію. Крім того, НАТО надало рекомендації щодо пріоритетних реформ в Україні.
  • Дмитро Кулеба переконав світ, що Україна не відступить – її ціллю є вихід на кордони 1991 року. Міністр переконаний, що потрібно створити спільний командний оборонний простір, де будуть координуватися оборонні політики.