Саме тоді має відбутися Мюнхенська конференція з безпеки. За словами Джонса, ця подія покаже, куди рухається Україна разом зі своїми союзниками.
Дивіться також "Ситуація складна, контрольована": Залужний назвав найгарячіші напрямки фронту
Генерал НАТО сказав, коли Україна зможе почути, як вийти з "глухого кута"
Журналіст, ставлячи питання Джонсу, згадав заяву Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який зазначив, що Україна, перебуваючи у "глухому куті", робить ставку на технологічний прогрес. За словами українського генерала, щоб вийти з цієї ситуації, потрібно щось нове, як "порох, який винайшли китайці і яким ми досі вбиваємо один одного".
На це питання генерал НАТО відповів, що перше уявлення про те, куди ситуація із винайденням чогось нового будь-якою зі сторін у російсько-українській війні приведе, наша держава отримає на Мюнхенській конференції з безпеки, на якій, на думку Джонса, буде домінувати ситуація між нашою державою і країною-агресоркою.
"Я був там (на конференції – 24 Канал) минулого року. Там був великий ентузіазм і багато слів, сказаних політичними лідерами на кшталт: "Ми з вами до кінця"", – сказав офіцер НАТО.
Він наголосив, що буде цікаво подивитися, яким буде діалог у 2024 році.
І тоді ми матимемо уявлення про те, чи існує втома донорів,
– сказав Джонс.
Генерал також зауважив, що Путін, безумовно, розраховує на те, що він зможе пережити Захід. Адже, за словами колишнього командувача, Захід завжди хоче швидко закінчити війни, закликаючи робити все можливе, щоб припинити конфлікт.
Залужний розповів про ситуацію на фронті
- У недавній статті, опублікованій в The Economist, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів, чому контрнаступ ЗСУ не мав успіху, на який усі розраховували. Залужний пояснив, що якби все пройшло так, як планувалося, Збройні сили України вже пройшли б у Крим лише за чотири місяці наступальних дій.
- Однак генерал відверто зізнався, що помилився в оцінці. Спочатку він вважав, що завдавання великих втрат ворогу призупинить його просування, але, на жаль, ця стратегія не дала бажаних результатів.
- Крім того, Залужний наголосив на проблемі партнерів, які відчувають затримки з постачаннями важливого озброєння. На думку генерала, певна зброя, наприклад F-16, була більш гостро потрібна у 2022 році.
- Визнаючи потенційну загрозу тривалої "окопної війни", Головнокомандувач виклав п'ять основних передумов, які необхідно виконати, щоб запобігти такому сценарію. Ці передумови включають збереження переваги як у повітряних силах, так і в техніці.