Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час спілкування з журналістами перед засіданням Ради Україна – НАТО у Брюсселі, передає кореспондентка 24 Каналу Софія Назаренко.

Дивіться також Твереза оцінка: Столтенберг – один з небагатьох, хто реалістично говорить про війну в Україні

Під час засідання міністр має намір обговорити спроможність оборонної промисловості, щоб гарантувати стійкість безпеки всього євроатлантичного простору. Зокрема, наголосити на важливості нарощування виробництва зброї, боєприпасів та іншої військової техніки, включно з літаками.

"Нам потрібно створити євроатлантичний спільний простір оборонної промисловості. Це єдиний спосіб не тільки продовжувати допомагати Україні на достатньому рівні, але й гарантувати безпеку і обороноздатність безпосередньо країн НАТО", – сказав міністр.


Дмитро Кулеба разом із Єнсом Столтенбергом у Брюсселі / Фото Софії Назаренко, 24 Канал

"Україна не відступить": потрібний спільний оборонний простір

Наступний меседж, який Кулеба планує озвучити під час засідання – "Україна не відступить".

Ми маємо продовжувати боротьбу. Україна не здається, наші цілі незмінні – повернення на кордони 1991 року і нічого нас не зупинить. Перемога України не лише в інтересах України, а й в інтересах усієї євроатлантичної спільноти,
– наголосив Дмитро Кулеба.


Під час історичного засідання обговорять нарощування потужностей оборонної промисловості / Фото Софії Назаренко, 24 Канал


Теми важливі не лише для безпеки України, а й усього Альянсу / Фото Софії Назаренко, 24 Канал

Попередньо міністр наголошував на необхідності створення спільного командного оборонного простору, де будуть координуватися оборонні політики.

На думку міністра, до цього оборонного "простору" повинні долучатися країни-кандидати, а також країни-однодумці. Він наголошує, що саме оборонна промисловість є ключем для спільної безпеки, як країн НАТО, так і України.

Що потрібно знати про історичний саміт

Раду Україна – НАТО створили за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі у липні 2023 року. 28 – 29 листопада проходить перша зустріч міністрів закордонних справ у межах Ради. У ній також візьме участь державний секретар США Ентоні Блінкен. Раніше Єнс Столтенберг анонсував, що глави МЗС країн НАТО на зустрічі нададуть Україні рекомендації щодо проведення реформ для вступу до Альянсу.