І навіть зараз, коли йому майже 70, він ні на йоту не зраджує своїм переконанням. Для тих, хто не знає, хто такий Ранульф Файнс, процитуємо книгу рекордів Гіннеса: “найвидатніший у світі дослідник та мандрівник”.

І це дійсно так. На рахунку Файнса стільки фантастичних досягнень, що цього цілком би вистачило не на одне, а на 10 чи навіть 20 життів звичайної людини.

Ще під час служби в армії Файнс вирізнявся дивакуватими вибриками, обов’язковим елементом яких були встановлення рекордів з витривалості. Коли його все ж таки звільнили зі збройних сил - Файнс хотів підірвати бутафорську греблю в рідному селі і для цього вкрав вибухівку з армійського складу - так він вирішив подорожувати. Але не просто їздити з країни в країну і змінювати готелі, а відвідати найвіддаленіші і найнебезпечніші куточки світу.

Першою стала експедиція до витоків Білого Нілу у 1969 році. Потім Файнса понесло до високогірного льодовика у Норвегії. Ну а потім настала пора для чогось грандіозного. І Файнс вирушив пішки навколо світу. Його трансглобальна експедиція стала викликом людській витривалості. За три роки Файнс обійшов землю по нульовому меридіану, а потім по 80-му побувавши спершу на Південному, а потім Північному полюсах.

З того часу Файнс впевнено прописався у книзі рекордів Гіннеса. Він підкорював усі можливі вершини, опускався у глибочезні прірви та одинаком кочував безкраїми просторами пустель. Звісно, травм уникнути не вдалося. Приміром у 2000 році Файнс, знову ж таки сам, намагався підкорити Північний полюс. Його сани провалися під лід, коли він їх діставав, то обморозив усі пальці на лівій руці. Щоб не почалася гангрена, Файнсу довелося самотужки кишеньковим ножем відпиляти собі пальці.

А восени 2003 року, через чотири місяці після інфаркту та подвійної операції із шунтування серця Файнс взяв участь у благодійному марафоні, де за 7 днів пробіг 7 марафонів у семи частинах світу.

Навіть зараз Рануль Файнс продовжує доводити всьому світу, що людський організм здатний витримати все. І тому не дивуйтеся, якщо раптом ви почуєте, що Файнс опустився в Маріанську западину чи в одних шортах видерся на Еверест - енергії у дослідника вистачить ще на багато років.