Ексочільник НАТО закликав запросити Україну приєднатися до Альянсу якнайшвидше. Про це передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

Читайте також Україна набагато ближче: Столтенберг розповів про рекомендації щодо реформ для членства в НАТО

Путін все ще готовий воювати

Расмуссен вважає, що попри те, що Путін не досяг своєї мети захопити Україну та повалити український уряд, він все ще сподівається здобути перемогу. Колишній очільник Альянсу каже, що російський диктатор переходить до "плану Б", і це погана новина.

"План А" полягав у тому, щоб завоювати Україну за кілька днів і створити проблеми для уряду в Києві. Він зазнав невдачі, тому зараз він (Путін – 24 Канал) веде війну на виснаження. Його мета – зробити так, щоб конфлікт завершився безрезультатно, дестабілізувати Україну, зробити її слабкою,
– сказав Расмуссен.

За його словами, союзники мають створити чітку стратегію, яка допоможе Україні перемогти у війни з Росією. Партнери мають визначити термін перемоги.

Мало того, що Україна повинна вижити, але вона повинна вижити як вільна, незалежна і демократична країна, що означає вигнати всі російські війська з української землі,
– пояснив він.

Колишній глава НАТО наголошує, що партнери мають допомагати стільки, скільки це буде потрібно для перемоги. Крім того, потрібно створити архітектуру європейської безпеки, а також надати членство Україні в ЄС та НАТО.

"Особливо, коли мова йде про НАТО, ми повинні запросити Україну приєднатися до НАТО якнайшвидше, тому що це є найвищою гарантією безпеки для України", – заявив Расмуссен.

Що кажуть експерти Україну та НАТО

  • Нещодавно політолог Володимир Фесенко у розмові з 24 Каналом описав два сценарії вступу України в НАТО. Ідеальний полягає у запрошенні за відкритою датою, а реалістичний – у визначенні алгоритму, за яким відбуватиметься вступ нашої держави до Альянсу.
  • Не так давно заступник директора аналітичного центру "Політика" Артем Бронжуков зауважив, що чинний генсек НАТО Єнс Столтенберг є одним з небагатьох, хто реалістично говорить про війну в Україні. Експерт назвав його тверезу оцінку позитивом для нашої країни. На його думку, в України є великі шанси на отримання членства в НАТО, попри купу проблем.
  • Нагадаємо, політолог Андрій Вігірінський закликав розглядати з різних боків заяви європейських країн про підтримку курсу України до НАТО. Адже є велика різниця між загальною згодою країн та необхідністю голосувати на рівні парламенту за згоду участі конкретної держави у НАТО.