Утім, подібні заяви варто розглядати з різних боків, про що в розмові з 24 Каналом наголосив політолог Андрій Вігірінський. На його думку, Україна ближче до вступу в ЄС, ніж в НАТО.
Дивіться також Україна приєднається до НАТО, – Столтенберг заявив, що усі члени Альянсу дали на це згоду
Ситуація з НАТО
Андрій Вігірінський наголосив, що згода країн – це одна справа. Інша – коли треба фактично проголосувати на рівні парламенту за згоду участі певної країни в НАТО. Крім цього війна в Україні ще не закінчилася і частина нашої території перебуває під тимчасовою окупацією Росії.
"У нас продовжується міждержавний територіальний спір, бо жодна країна не визнає ("приєднання" територій до Росії – 24 Канал), що може призвести до ескалації, ескалації між Росією і НАТО, на яку НАТО не згодне. Тобто всі за, але є певні умови. І ось ці умови не є у площині відчайдушності і спроможності наших Збройних Сил. Вони знаходяться в політичній площині", – відзначив політолог.
Позиція країн щодо ЄС
Щодо ЄС теж неоднозначна ситуація. Оскільки з одного боку мовилося про ймовірність пришвидшеного вступу України.
"Існує почерговість інтеграції країн, в тому числі і Балкан, які давно перебувають у статусі кандидатів. Якщо ми говоримо, що ці країни набудуть статусу у 2030 році, а ми знаходимося за часом отримання після них, то тут і справді мовиться про 2030 рік. Це ми ще не опираємося на модель, коли закінчиться війна, в якому стані перебуватиме країна, яка треба кількість фінансів на розвиток", – сказав Вігірінський.
Вступ України до НАТО: дивитися відео
З іншого боку деякі високопоставлені політики зазначали, що спрощеної системи не буде, нагадав політолог. За загальною процедурою оцінюватиметься рух в напрямку реформ, забезпечення непорушності верховенства закону та іншого. І не виключення, що ключовими будуть не ці норми з оцінками.
"Навіть за таких умов згода певних країн є не питанням відповідності критеріїв, а питанням відповідності політичної волі. І у нас є чимало країн, які при сьогоднішньому керівництві розглядають нас як конкурентів за бюджеторозподілу. Угорщина і Польща у першу чергу. Тому що інтеграція нового члену означитиме менше фінансування ресурсів для їхніх країн", – пояснив він.
Раніше мовилося, що вже до кінця цього року Україна зможе вийти на переговори щодо членства в ЄС. Нагадаємо, що статус кандидата наша країна отримала у червні. Єврокомісія має вивчити, наскільки Україна відповідає умовам для вступу і чи виконує всі рекомендації. Цей звіт про прогрес має вийти в листопаді.
Політика щодо вступу України до НАТО: останні новини
- Заява Столтенберга – позитивний сигнал для України. Але найважливішим викликом на шляху до вступу в Альянс може бути питання проведення реформ.
- З Україною східний фланг Альянсу стане на порядок сильнішим, вважають політологи. Озвучена позиція генсека НАТО була очікуваною і зроблена не лише для підтримки України. Але й щоб показати єдність Альянсу перед викликами.
- Єнс Столтенберг наголосив на продовженні підтримки України. І водночас закликав "боротися із корупцією навіть у розпал війни".