Такою думкою з 24 Каналом поділився політолог Ігор Рейтерович. На його думку, політичну заяву Генсека НАТО про принципову згоду всіх країн-членів на вступ України до Альянсу варто сприймати серйозно.
Дивіться також У Росії є одна людина, яка завжди приносить нам проблеми, – Буданов розкрив прізвище
Що означають слова Столтенберга
Не зважаючи на певну опозицію щодо швидкого долучення України до Північноатлантичного Альянсу на саміті у Вільнюсі, НАТО продовжує надсилати Києву позитивні сигнали
"Я би не сумнівався в тому, що згода (всіх країн на членство України в НАТО – 24 Канал) справді є. Питання лише в тому, коли і як цей вступ відбудеться. Можна дуже довго ставити Україні якісь умови, але західні політики, найімовірніше, розуміють, що з Україною східний фланг Альянсу стане на порядок сильнішим, аніж без неї", – переконаний Рейтерович.
Якось мірою заява Столтенберга була навіть очікуваною. І що важливо, вона зроблена не так для підтримки України, як для того, щоб показати єдність альянсу перед викликами. Найважливіше тепер – зрозуміти, яким буде план прийому України.
Чому 2024 рік буде сприятливим для вступу в НАТО
На пресконференції в Брюселі Володимир Зеленський зазначив, що не знає, якими будуть результати саміту НАТО у Вашингтоні. При цьому, очільник України наголосив, що ми дійсно наближаємось до вступу в Альянс, про що свідчить зокрема і заява Єнса Столтенберга.
Наступний саміт НАТО може бути дійсно показовим щодо конкретних політичних рішень Альянсу про прийняття України. І прийняття України може статися зокрема і тому, що вага безпекових викликів у світовій політиці буде лише збільшуватись.
"Росія напала на Україну, Ізраїль захищається проти ХАМАС… На жаль, військові конфлікти виникатимуть по всьому світу й надалі, і це суттєво загострить безпекові виклики, що поставатимуть перед світовою спільнотою", – зазначає політолог.
Ігор Рейтерович про останні новини з Брюселю: дивіться відео
З огляду на це, зміцнення безпекових Альянсів, яким є НАТО, буде сприйматися позитивно більшою кількістю людей. Саме це і дозволяє сподіватися на сприятливі умови для приєднання України до Альянсу.
Незабаром безпекові питання стануть основними у виборчих кампаніях світових політиків. Адже жахливі кадри з України та Ізраїлю актуалізують тему тероризму, підтримуваного впливовими країнами світу.
Візит Володимира Зеленського до Брюселю: що відомо
- За підсумками останніх днів, партнери погодились надати Україні значну допомогу: Німеччина передасть потужні системи ППО й 10 танків сумарно на 1 млрд євро, США – черговий пакет допомоги на 200 млн доларів, Британія – нові ЗРК на 100 млн фунтів, а Бельгія пообіцяла передати Україні F-16 до 2025 року. Також Бельгія стане першою країною Європи, яка передасть на відбудову України заморожені кошти Росії.
- Також 24 Канал дізнався позицію Євросоюзу щодо повернення Україною півострова Крим. У Брюселі зазначають, що підтримують прагнення України відновити територіальну цілісність, хоча водночас вважають це дуже непростим завданням.
- Раніше у інтерв'ю національному мовнику Португалії Володимир Зеленський висловив думку, що запрошення України до НАТО могло б пришвидшити завершення війни.