Про це повідомив голова теркому ППВП "Селідоввугілля" Володимир Березовський.
"Оскільки заборгованість по зарплаті перед шахтарями обчислюється кількома місяцями, то, за моїми підрахунками, виділених державним бюджетом 400 млн гривень не вистачить. Може, це знизить на час соціальну напруженість, але не вирішить питання по суті", — вважає Володимир Березовський.
На його думку, необхідно знайти системні рішення проблем збуту вугілля державних шахт, що дасть можливість об'єднанням отримувати гроші на поточні виплати зарплати. На сьогоднішній же день галузь тільки накопичує борги, а держава "гасить пожежі" разовими виплатами з держбюджету. За його словами, об'єднанню "Селідоввугілля" погасили лише 30% заборгованості за лютий поточного року.
"А залишилося ще 70% за лютий і ще за цілий березень. Тому я стверджую, що вирішення проблеми боргів лежить дещо в іншій площині — потрібно розглядати ситуацію комплексно. Або давати ринкову ціну вугілля українським шахтарям, або ж повертати дотації на колишньому рівні", — говорить лідер профспілкового об'єднання.
Ситуація з шахтарями державного вуглевидобувного об'єднання "Красноармійськвугілля", де працює 9,5 тис осіб, ще більш складна — шахтарі не отримали зарплату навіть за січень. Через невиплату зарплати з 13 квітня припинила роботу шахта ім. Стаханова, з 14 квітня — шахта Центральна, можливо, зупиниться також шахта ім. Димитрова.
Представники шахтарських профспілок вважають, що III об'єднаний з'їзд шахтарів України, проведення якого заплановано на 21 квітня, — останній шанс на конструктивне вирішення проблем вугільної галузі. Якщо вимоги шахтарів будуть проігноровані першими особами держави, ситуація вийде з-під контролю і закінчиться масовими шахтарськими протестами.
"Я вважаю, що керівництво країни має цим займатися, і не дати міністру вугільної промисловості Володимиру Демчишин ігнорувати вимоги шахтарів і допустити розвал галузі. Інакше, це буде і їх відповідальність теж", — сказав голова теркому ППВП "Селідоввугілля" Володимир Березовський.
Як повідомлялося, 21 квітня 2015 відбудеться III з'їзд шахтарів України, на який запрошені президент Петро Порошенко, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, народні депутати, керівники вугільних підприємств, енергогенеруючих компаній, губернатори шахтарських регіонів і мери шахтарських міст. Попередні об'єднані з'їзди відбулися в 1995 і 1998 роках. Трудові колективи вугільної галузі вимагають розглянути і виробити системне вирішення проблем вугільної промисловості на рівні перших осіб держави. Головне питання на порядку денному з'їзду присвячений критичного становища, що склалося у вугільній галузі.
Нагадаємо, рішення про проведення третього об'єднаного з'їзду шахтарів України 21-22 квітня в Києві було прийнято 7 квітня за результатами засідання організаційного комітету представників ППВП і НПГУ. Кількість делегатів від шахтарських колективів складе як мінімум 700 гірників. Раніше представники державних шахтарських об'єднань Сходу і Заходу України заявляли, що планують провести у себе на підприємствах мітинги і акції протесту на підтримку вимог з'їзду. Якщо вони будуть проігноровані, шахтарі планують пікетувати Адміністрацію Президента.