США не мають інформації щодо прямих поставок зброї з Китаю до Росії. Однак цю інформацію ще уточнять з британською стороною.

Дивіться також Україна ухвалюватиме власні рішення, – Блінкен про використання американської зброї по Росії

"З нетерпінням" чекають розмови

За словами радника Білого дому з питань нацбезпеки Джейка Саллівана, у 2022 році він стояв за трибуною і говорив про занепокоєння, що Китай може надати Росії пряму летальну допомогу.

Ми не побачили цього у 2022 році, ми не побачили цього у 2023 році, і ми не бачили цього й досі,
– зазначив він.

Салліван підкреслив, що "з нетерпінням чекає" розмови з британською стороною, щоби переконатися, що вони мають "спільну операційну картину". За його словами, він хотів би зрозуміти, що саме має на увазі глава Міноборони Великої Британії.

Що сказав Грант Шеппс

  • У Великій Британії вважають, що Китай працює над передачею летальної зброї Росії. Мовиться про зброю, яку Кремль буде використовувати у війні проти України.
  • Журналісти написали, що на конференції у Лондоні міністр заявив, що американська та британська оборонна розвідка має докази того, що "летальна допомога зараз надходить або буде надходити з Китаю в Росію та в Україну". Він також додав, що переконаний – це важлива подія. Міністр не навів докази своїх слів.
  • За словами Шеппса, вони мають бути стурбовані тим, адже на початку повномасштабної війни Росії проти України Китай хотів показати себе як країна, яка має пом'якшувальний вплив на російського президента Владіміра Путіна.