Реакція на скандальні закони

Повну мобілізацію на Майдані у Києві оголосили більше 100 громадських організацій: причина — ситуація в країні та ухвалення законів, що обмежують свободу, — йдеться у зверненні.

На скандальні закони зреагували й у світі. Зокрема, МЗС Польщі занепокоєне способом ухвалення та суттю прийнятних 16 січня законів: "Вони віддаляють Київ від Євросоюзу та змушують сумніватися у правдивості декларацій влади про бажання надалі працювати задля європейської інтеграції. Такі дії також ставлять під сумнів справжнє функціонування держави права в Україні".

Єврокомісар Штефан Фюле також відреагував на підписання Віктором Януковичем цих законів: "Залишається тільки одне питання після недавно підписаних законів - quo vadis (лат. "куди йдете"), пане президент?", написав він у Twitter.

Світовий конгрес українців також обурений: тут вважають, що прийняті закони "спрямовані на знищення демократії і встановлення жорсткого авторитарного режиму в Україні".

Водночас, представник президента Януковича у Верховній Раді Юрій Мірошниченко вважає, що ухвалення скандальних законів 16 січня сталось через відсутність діалогу між владою та опозицією.

До речі, згідно з аналізом "Української правди", підписавши скандальні закони 16 січня у день їхнього прийняття та до розгляду заяв нардепів, спікер Володимир Рибак порушив як мінімум дві норми регламенту.


Тим часом на Євромайдані

Письменники та активісти влаштували акцію під стінами Лук'янівського СІЗО у Києві. Вони протестують проти ухвалених 16 січня законів.

Водночас в Одесі зібралось одразу два автопробіги по майже 30 машин в кожному: одні підтримували київський Майдан, інші — політику Президента Віктора Януковича.

Поприснігопад близько 20 громадських активістів Харкова провели у місті велопробіг на підтримку Євромайдану.

А от у центрі Дніпропетровська євромайданівці влаштували карнавал: прийшли у масках монстрів та звіряток з відрами, корзинами та з друшляками на голові.

Щоправда, не обійшлося без сутичок: на дальньній барикаді біля КМДА кілька разів виникали сутички між самообороною Майдану та бажаючими очистити Київ від барикад.

Окрім того, зважаючи на останні події у країні, представники української інтелігенції та учасники ініціативи "Першого грудня" поставили свої підписи у зверненні до лідерів опозиції Арсенія Яценюка, Віталія Кличка, Олега Тягнибока, а також до Петра Порошенка, у якому закликали обрати "єдиного лідера руху опору диктатурі".


Затримання активістів

У Львові 23 січня у Франківському районному суді розглядатимуть справу проти викладача Українського католицького університету (УКУ) отця Михайла Димида. Його звинувачують у невиконанні зупинки на вимогу працівника міліції 29 грудня у селі Нові Петрівці, коли Автомайдан прямував до Межигір’я. Хоча у цей час священик перебував неподалік Євромайдану в Києві.

Тим часом мешканця того ж села Нові Петрівці пенсіонера Петра Кацимона під час прощі Автомайдану до Дзвінкової криниці жорстоко побили силовики, звинуватили у "словесному нападі" на "працівників правоохоронних органів", і по 185 ст., оштрафовано на 136 грн.".

Увечері під час акції біля посольства США затримали трьох людей, яких повезли до Подільського райуправління МВС. Активістам інкримінують 173 статтю кодексу — адміністративні правопорушення. про це повідомила у соцмережах затримана активістка Вероніка Одинока. Згодом дівчину таки відпустили.

Також увечері податкова міліція з обшуком увірвалася до громадської приймальні нардепа-УДАРівця Олесандра Корнійчука та офісу підприємства, очолюваного головою Кам’янець-Подільської райорганізації УДАРу Василя Ковальчука. Про це повідомили у прес-службі УДАРу.

Ну й з категорії казусів: на в'їзді до Києва співробітники ДАІ зупинили машини автомайданівців, які саме поверталися до столиці після акції у Василькові, через синьо-жовтий прапор, прикріплений до авта.

У свою чергу, глава МВС Віталій Захарченко зазначив, що міліція зацікавлена ​​в діалозі з усіма охочими, але жорстко реагуватиме на будь-яке правопорушення.