За повідомленням прес-служби нардепа, члени робочої групи парламенту з підготовки законів щодо лікування засуджених за кордоном звернулися до Міністерства юстиції з проханням роз’яснити причини відмови Європейського суду.

"Ми попросили Олену Лукаш проінформувати нас про те, якими аргументами керувався уряд, представляючи позицію України в Європейському суді з прав людини, при розгляді ним питання про доцільність направлення Юлії Тимошенко на лікування за кордон. Ми хочемо почути аргументи стосовно того, чому Європейський суд двічі їй відмовляв у лікуванні в Німеччині, а також чому вона ці рішення не оскаржувала", - зауважив Журавський.

Читайте також: Відкладання "питання Тимошенко" - справжня політична дурість, - євродепутат

За словами регіонала, другий лист від імені робочої групи надіслано на ім’я Голови Державної пенітенціарної служби Олександра Лисицького.

"Від пенітенціарної служби ми хочемо почути, яка кількість осіб, що відбувають покарання у кримінально-виконавчих установах, відповідають критеріям застосування частини другої ст. 84 КК. Ми також поцікавилися, яка кількість засуджених осіб перебувають на стаціонарному лікуванні рік та більше", - наголосив політик.

"Необхідно також дізнатися, чи є серед засуджених осіб такі, що захворіли на хворобу, що унеможливлює виконання ними режиму відбування покарань, але ця хвороба не включена до переліку захворювань, які є підставою для подання в суди матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарань. Відповіді на поставлені питання є вкрай важливими для нас", - додав він.