Про це розповів прес-секретар ЦВК Костянтин Хівренко у коментарі 24 каналу.

Читайте також: Як змінились топ-кандидати у президенти за 10 років: факти, які вражають

ЦВК почала приймати документи у перший день передвиборчої кампанії – 31 грудня і припинила їх прийом ввечері 3 лютого.

За місяць часу документи для реєстрації кандидатами у президенти подали 90 осіб. Найбільше з них, а саме 18 осіб, прийшли до ЦВК в останній день.

ЦВК вже зареєструвала 28 кандидатів у президенти, а 22 з них комісія відмовила. До 8 лютого Центрвиборчком має розглянути документи ще 40 осіб.

Після цього буде оголошено остаточний і офіційний список претендентів на посаду президента України. Виборча кампанія триватиме 90 днів, до 31 березня 2019 року. У цей день відбудуться президентські вибори.

Читайте також: Тимошенко, Зеленський, Порошенко: хто буде плакати, а хто візьме до рук булаву

Зазначимо, цього року ЦВК вже зареєструвала рекордну кількість кандидатів – 28. Проте цей список збільшиться після розгляду решти документів.

До цього рекордним був 2004 рік, коли за президентське крісло змагались 26 осіб.

Хто лідирує у президентській гонці за результатами опитувань? Відповідно до соціальних опитувань найбільша кількість респондентів підтримують Володимира Зеленського. Чинний глава держави Петро Порошенко у рейтингах "Социс"; КМІС і Центр Разумкова – другий, а у досліджені "Рейтингу" – третій. Юлія Тимошенко у рейтингах "Социс"; КМІС і Центр Разумкова – третя, а у досліджені "Рейтингу" – друга.

Редакція 24 каналу застерігає, що будь-які соціологічні опитування можуть не відповідати дійсності, тому пропонує сприймати результати опитувань критично.


Президентські вибори 2019: головні дати