Проєкт допоможе українцям знайти своє місце у війську залежно від тих вмінь, які вони вже мають. ЗСУ потрібні медики, програмісти та інші професії – не лише військові.

Дивіться також Головне – не стояти осторонь: в "Азові" відповіли, чи потрібна примусова мобілізація

Новий підхід до рекрутингу

У Львові 12 лютого відкрили перший в Україні центр рекрутингу української армії. Це пілотний проєкт Міністерства оборони України спільно з Львівською міською радою. Розташований простір з адресою вулиця Костя Левицького, 67.

На місці можна буде дізнатися про всі актуальні вакансії у Збройних Силах. Водночас центр рекрутингу не має ніякого відношення до ТЦК. У цьому місці не вручатимуть повісток, а лише надаватимуть консультації. Щодня там працюватимуть 5 рекрутерів, які консультуватимуть усіх охочих.

Часто серед охочих піти у військо є вагання через те, що вони не зможуть себе реалізувати за тим фахом, який вони знають найкраще. Ви можете бути медиком, програмістом, логістом чи будь-яким іншим фахівцем,
– зауважив мер Львова Андрій Садовий.

Водночас Садовий зазначив, що внесок кожного важливий для перемоги України. Він висловив вдячність Міністерству оборони за можливість запустити цей пілотний проєкт саме у Львові.

У Львові відкрили Центр рекрутингу української армії / Львівський ТЦК, Андрій Садовий

Що відомо про рекрутинг в Україні

  • Міністерство оборони з листопада 2023 року почало впроваджувати систему рекрутингу в українську армію. Зокрема, структура підписала угоду з популярними платформами для пошуку роботи, як от Work.ua, Robota.ua, LobbyX та OLX. Тепер там можна знайти конкретні вакансії у ЗСУ.
  • У Міноборони розповіли, що за два місяці отримали понад 50 тисяч заявок. Кількість відгуків на розміщені вакансії щотижня лише зростає. У структурі додали, що це демонстрація того, що до людей, які цим займаються, з'явилася довіра, і що це дійсно працює.
  • Директорка воєнного департаменту Lobby X зазначила, що якщо все ж особа потрапляє не в той підрозділ, у який планувала, то вона може зв'язатися з компанією. Кожен конкретний випадок розглядається і через важелі в Міноборони людину переводять.