Пряма трансляція на
Останні випуски

Релігійна громада непозбувної бентеги: хто і як відтяв ласий шмат землі у центрі Києва, збудувавши "монастир"

12 років тягнеться історія незаконного будівництва на руїнах Десятинної церкви. На п'ять років про цю скандальну історію забули, аж поки радикальна акція не привернула увагу до неї знову.

Ідеш ти собі містом. Доходиш до його історичної, а відтак найціннішої частини і думаєш: "А чи не поставити мені тут намет". А що? З нього можна торгувати, у ньому можна жити, до нього можна запрошувати гостей. А щоб тебе не діставали всякі контролюючі органи, поліція чи земельні комісії, назвися релігійною громадою.

Читайте також: Як українські бізнесмени-махінатори самі розкривають власні схеми

Звучить як жарт, але саме таким чином у центрі столиці з'явився спочатку намет, потім невеличкий дерев'яний зруб, а потім цілком капітальна будівля. Утім, якщо додати трохи духовності та благодаті, то незаконна забудова перетвориться на Десятинний храм Різдва Пресвятої Богородиці. Розташувався він біля Національного музею історії України, зведений на музейній землі біля чи не найдорожчої пам'ятки Києва – фундаменту Десятинної церкви.

Якщо відкинути духовність, то залишиться звичайна незаконна забудова.

Чому у суді увірували, що поява у намету бетонного фундаменту – це не будівництво, а невеличкий ремонт – дивіться у програмі.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі