Та після закінчення групового етапу тут взагалі майже нікого не залишилось.

За задумом, вболівальники мали жити тут у наметах — за одну ніч — до 20 євро — а до Києва добиратись автобусами. Але ті, на кого так чекали, не приїхали. Тож ще до закінчення чемпіонату в кемпінгу згортають намети, звільнюють персонал і рахують збитки.

"Взагалі-то інвестори розуміли, що за один місяць вони вкладені кошти не повернуть. Проте певне поверненя грошей очікували. Але зараз лише треба доінвестувати. На жаль", — розповів фінансовий директор кемпінгу Владислав Гранкін.

Україні таки вдалось вразити іноземців. Зокрема, захмарними цінами на проживання. Напередодні чемпіонату вартість оренди приватних квартир зросла у 3–5 разів, а готельні номери подекуди подорожчали більше ніж удесятеро.

"Спочатку ціни були 100 євро за місце у 12-місному номері в хостелі. І такі ж ціни були в наметових таборах. Потім власники готелів побачили, що ніхто не їде і вони знизили ціни, але ж вони знизили їх запізно", — розповів президент Всеукраїнської молодіжної туристичної організації Олександр Файнін.

За надприбутками гнались не усі. Ціни в хостелі Тетяни Вибрановської з самого початку були нижчими ніж у багатьох інших — до 30 євро за ніч. Зате за час Євро-2012 хостел назбирав клієнтів на майбутнє .

"Британці казали, що вони обов’язково приїдуть — їм тут дуже сподобалося. Іспанці, які в нас були, вони побоювалися, що їм тут речі можуть вкрасти, але направду переконавшись, що все в порядку, казали, що обов’язково ще повернуться", — розповіла власниця хостелу Тетяна Вибрановська.

В очікування Євро-2012 ресторани і кафе також піднімали ціни. Щоправда, не настільки, як готелі, а лише у півтора рази. Але багато рестораторів виявили, що намарне перекладали меню і запрошували на роботу англомовних офіціантів.

"Сталось так, що гостей мало, їх взагалі немає. Саме фанатів з-за кордону. Думали і чекали, що французи будуть тут жити у Донецьку. Але на жаль, не знаю. Може, вони десь і є", — розповів директор одного з кафе.

"Говорити про якісь великі прибутки під час євро, то дуже важко рахувати ці прибутки, бо були і великі видатки. Кафе і ресторани, як я вже казав, витратили великі кошти", — каже ресторатор Вардкес Арзуманян.

Фабріс — бізнесмен з Франції, регулярно приїзджає у справах до Києва. Каже, ціни на його очах виросли щонайменше втричі.

"300 євро раніше коштував номер у 5-зірковому готелі, де я зупинявся, нині під час Євро-2012 за нього просять 700 євро. І лишаємося ми на два–три дні, тож на нас заробляють гарно! Разом із квитком на футбол, перельотом та готелем, то ми за три дні витратили тут від 4 до 5 тисяч євро", — заявив бізнесмен з Франції Фабріс.

У київських музеях також готувались до Євро. Навчали працівників англійської, проводили промо-акції. Але попри те, що фан-зона під боком іноземні туристи сюди майже не заходили .

"Були шведи у нас. Ну, може, 150, може 200 людей. А так музей у відвідувачах, може навіть й втратив, ніж здобув", — каже директор музею Т. Шевченка Дмитро Стус.

"Ми можемо сказати приблизно те ж саме. У нас не всі вболівальники, і як правило саме оці сегменти — саме людей, які дуже цікаваляться мистецтвом, — зазвичай наші відвідувачі або туристи, які їдуть по культурній програмі. Вони уникали перебувати в цій зоні", — розповів завідувач відділу Національного художнього музею Оксана Баршинова.

Квиток до музею — дорожчий, ніж пляшка пива. Іноземних вболівальників це тішить. Тим більше навіть завищені ціни в Україні все одно менші, ніж в них удома .

"Ні, ціни у вас дуже низькі, а алкоголь у вас дуже дешевий. Особливо, пиво. В день мені доводиться витрачати по тисячі євро — я багато їзджу і розважаюся!" — каже вболівальник Ральф.

Напередодні Єврочемпінату влада розраховувала, що в Україну приїде півтора мільйона вболівальників. Зараз фахівці кажуть, що загалом туристів буде не більше ніж 350 тисяч. Половина з них — вже поїхали. Решту очікують на матчі фінальної частини.