18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію, згідно з яким всі військовозобов'язані українці мають оновити свої облікові дані. Це можна зробити кількома способами, зокрема, і за допомогою мобільного застосунку Резерв+. Втім, з ним може бути не все гладко.

Дивіться також "Економічного бронювання" не буде: в Офісі Президента відмовилися від ідеї

Чому дані в застосунку неправильні чи містять помилки

За словами заступниці Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерини Черногоренко, застосунок забезпечує прозорість та відкритість щодо даних, які знає про кожного військовозобов'язаного держава. Маються на увазі дані, які містяться в реєстрі "Оберіг".

Помилки – наслідок людського фактору. Таке періодично трапляється, коли інформація з паперових карток вручну переноситься до реєстру. Рекомендуємо звернутися до ТЦК, у якому ви стоїте на обліку, щоб виправити помилки,
– додала Черногоренко.

У Міноборони зазначають, що служба підтримки працює цілодобово. З усіма питаннями можна звертатись у будь-який час.

Новинки цифровізації військового обліку та мобілізації

  • Міноборони 18 травня запустило застосунок для військовозобов'язаних Резерв+. У міністерстві повідомили, що у ньому, зокрема, буде доступний військово-обліковий документ. З 18 червня у застосунку з'явиться QR-код, відсканувавши який представники влади зможуть отримати інформацію про ваш статус як військовозобовʼязаного, призовника або резервіста.
  • Міноборони 29 травня повідомило, що виправило помилку, через яку у застосунку Резерв+ деякі громадяни мали статус "у розшуку". Його безпідставно отримали більш як 700 тисяч громадян – зокрема, й чинні військовослужбовці. Це було обумовлено помилкою всередині держреєстру "Оберіг".
  • У ТЦК розповіли, що після оновлення даних громадяни можуть видалити Резерв+, проте дані все одно залишаться у реєстрі. Особу, що оновила дані, можуть викликати до військкомату за допомогою повістки чи в інших спосіб.
  • Катерина Черногоренко розповіла, що електронне бронювання від мобілізації запустять у Дії. Заступниця міністра оборони навіть сказала, що подібний функціонал може з'явитись через 3 – 4 тижні.
  • Нещодавно також Міноборони виправило помилку, через яку у застосунку Резерв+ деякі громадяни мали статус "у розшуку". Його безпідставно відображано у більш як 700 тисяч українців.