Віцепрем'єр-міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій зазначив, що наша держава може зробити такий крок, якщо це буде єдиною умовою для початку врегулювання ситуації на Донбасі.

Читайте також Україна має імплементувати формулу Штайнмаєра, – МЗС Німеччини

Прийняття формули Штайнмаєра

Він повідомив, що для імплементації у законодавство "потрібно всього-на-всього вставити "формулу" в текст закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

  • Останній діє з 2015 року і щороку продовжується.

Немає жодних проблем. Якщо це єдина умова, я впевнений, Україна із задоволенням на неї піде,
– сказав чиновник.

Резніков повідомив нюанс

Олексій Резніков підкреслив: "Нюанс у тому, що раніше в межах нормандської четвірки ухвалили рішення обговорювати це питання у політичній робочій групі ТКГ.

  • Оскільки, згідно з пунктом 11 "Комплексу заходів з виконання мінських угод", учасники ТКГ повинні проводити відповідні консультації".

І що маємо? Представники Росії та запрошені ними говорять – а нам зараз це не треба, ми вже хочемо цей закон переписати, він нам не подобається,
– розповів віцепрем'єр.

Ця ситуація спровокувала дилему

За словами чиновника, ця ситуація спровокувала дилему: Київ не повинен слухати представників Росії, ввести "формулу" в законодавство. Проте, виникає питання: "Чи не буде це вважатися порушенням мінського комплексу заходів".

Це питання до наших європейських партнерів – якщо ви просите нас імплементувати формулу на рівні глави держави – чи означає це, що потрібно припинити відповідні консультації в ТКГ? Що далі? Що зробить Кремль у відповідь для виконання своєї частини мінських угод? Питання риторичне,
– підсумував він.

До теми З формулою Штайнмаєра специфічна ситуація, – Арестович про заяви МЗС Німеччини