До формувань входитимуть місцеві жителі, які мають мисливську зброю. Про це розповів міністр оборони Олексій Резніков після засідання РНБО.

До теми Добровольцям тероборони дозволили використовувати мисливську зброю

Добровольці зможуть охороняти критичні об'єкти інфраструктури, якщо вони перебувають на території селища.

Також Резніков додав, що з командуванням сил територіальної оборони додаткові фінансові потреби для розгортання. Якщо фінансування таки буде потрібне, уряд звернуться до парламенту з відповідними змінами до Бюджету.

Що треба знати про формування територіальної оборони

  • З 1 січня 2022 року набув чинності закон "Про основи національного спротиву". Він передбачає формування Сил територіальної оборони. Командувачем Сил тероборони президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Юрія Галушкіна.
  • Вже з 15 січня підрозділи територіальної оборони отримали зброю. Спочатку – у прикордонних областях. До лютого має отримати решта регіонів.
  • Щоб приєднатись до лав, треба звернутись у своєму військкоматі до офіцера територіальної оборони.
  • В Україні є 25 бригад територіальної оборони в кожному обласному центрі. Загалом планують залучити близько 80 тисяч "резервних" бійців та ще 10 тисяч офіцерів-контрактників.

Кількість добровольців зростає

На тлі повідомлень про можливий наступ Росії зросла кількість добровольців у територіальній обороні Києва. Важливо, що добровольцям тероборони дозволили використовувати мисливську зброю, однак під час виконання завдань.

До теми – Добровольці тероборони можуть стріляти з особистої мисливської зброї | На цю хвилину: