“Почали загороджувати оце все, і сказали, що це все територія куплена, і тепер будуть геть усе загороджувати, і нам тепер немає проходу на річку”, - каже місцева жителька Галина.
Хто загородив річку - місцеві жителі гадки не мають. На території - лише прапор Партії регіонів та охоронець за парканом.
Чоловік пояснює - для місцевих жителів вже облаштували сходи. Втім, гуляти тут не можна - ведеться будівництво, тому сходи закрили хвірткою.
“Було звернення громадян, написане до райдержадміністрації, вони в райдержадміністрації пояснили - вони ведуть просто впорядкувальні роботи, окультурення ведуть території. На даний час стоїть питання так тільки власність не сільської ради, я не маю права взагалі туди втручатись і вникати”, - каже сільський голова с.Пилипча Володимир Ярмола.
Сільський голова стверджує, що огороджена територія - державна власність, колись тут була водонасосна станція. Сьогодні узбережжя сільської річки здається в оренду. Кому, на який термін та з якою метою з`ясувати не вдалося.
“У нас залишився ваш запит. Тут самі розумієте - водонасосна станція, Пилипча, мабуть, потребувався додатковий час, для того, щоб вивчити”, - каже керівник прес-служби фонду державного майна Ніна Яворська.
Випадки привласнення прибережних зон річок та озер в різних регіонах країни останнім часом стаються все частіше. Юристи кажуть, що зелене світло таким захопленням дала Верховна Рада. Торік депутати ухвалили зміни до Водного та Земельного кодексів, згідно з якими заборонили привласнювати та забудовувати береги навколо морів, лиманів та морських заток. Натомість, територія навколо річок, озер, водосховищ та інших водойм, згідно із законодавством, тепер не вважається пляжем, а отже, може бути привласнена.