Чуток про своє звільнення у Кабміні Нефьодов не чув, проте його роботу часто критикували. Те, що покидає посаду, він зрозумів, побачивши порядок денний засідання уряду. Про це колишній очільник Держмитниці розповів в інтерв'ю виданню "Новое время".

До теми Пошук винних і відсутність політичних компромісів: Нефьодов розповів деталі свого звільнення

Звідки надійшло рішення про те, що з ним у якості очільника Держмитниці треба попрощатись, Нефьодов сказати не може.

Напевно, це рішення якось координувалося. Але я не хочу робити якісь звинувачення чи припущення. Фізично заяву про моє звільнення подавав міністр фінансів Марченко. Тому я вважаю, що це його рішення. Він не казав, що йому наказали мене звільнити,
– розповів Нефьодов.

Голова Мінфіну Сергій Марченко після свого призначення зазначав, що не має претензій до Нефьодова на посаді голови Держмитниці та Сергія Верланова, що очолював Державну податкову службу. Зараз Марченко наголошує про необхідність розслідувати скарги бізнесу на податкову та митницю.

Марченко сказав, що митниця не виконує план. Я йому пояснив, що його нереально виконати, бо він складався під зовсім інші макроекономічні реалії. Також Марченко сказав, що зараз не час для тих реформ, які я планував,
– сказав Нефьодов.

Що відомо про відставку Нефьодова

  • 24 квітня нардепи проголосували за створення тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих корупційних дій посадовців Державної митної, податкової та фіскальної служб.
  • На позачерговому засіданні Кабінету Міністрів 24 квітня звільнили голову Державної податкової служби Сергія Верланова і главу Державної митної служби Максима Нефьодова.
  • Ймовірно, що відставки голів митниці та податкової служби ініціював ексміністр фінансів Ігор Уманський. За його словами, така ініціатива була через "скручування" ПДВ, від яких, держбюджет втрачає 5 мільярдів гривень щомісяця.
  • Чинний міністр фінансів Сергій Марченко прокоментував звільнення так: "Вони втратили довіру людей і мали піти. Це – перший крок до очищення фіскальних органів держави".