Як розповів секретар РНБО Олексій Данілов, учасники засідання заслухали звіт прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та ознайомилися зі списком осіб від СБУ.

Важливо РНБО знову зібралася на засідання: які рішення ухвалили

Данілов не оприлюднив список українців, що опинилися під санкціями, але заявив, що у ньому немає ані Ігоря Коломойського, ані Андрія Деркача, ані Олександра Дубінського.

Зараз у мене немає цього списку. Це не є якоюсь таємницею, ви все побачите. Ви знаєте, що ми завжди залюбки ділимося тою інформацією, яка в нас є,
– зазначив Данілов.

Раніше він заявляв, що під санкціями Міністерства фінансів і Державного департаменту США перебувають 134 громадянина України. Під час засідання РНБО Службі безпеки України, Кабінету Міністрів і Службі зовнішньої розвідки дали доручення перевірити інформацію по кожному громадянину, на підставі чого вони опинилися у санкційному списку.

Секретар РНБО також пояснив, що на наступних засіданнях РНБО планують заслухати звіт правоохоронців щодо згаданих громадян.

Які ще питання порушили на засіданні

Загалом під час засідання 16 липня члени РНБО розглянули 6 питань. Серед них:

  • Захист державних кордонів. До цього питання планують повернутися за 2 тижні.
  • Громадянство інших країн. У деклараціях з'явиться графа про громадянство інших країн, яку треба буде заповнювати всім, зокрема й олігархам.
  • Контроль корисних копалин для економіки та боєздатності. РНБО пропонує більш ретельну видачу ліцензій.
  • Допуск у 2021 році військ іноземних держав. Очікується приїзд партнерів на 30-річчя незалежності.
  • Система моніторингу за діяльністю олігархів. РНБО доручила підготувати відповідний проєкт до 7 вересня.
  • Посилення карантинних заходів через поширення штамів Дельта та Лямбда.