Про це 24 Каналу заявив політолог Микола Давидюк, зауваживши, що президентка Словаччини підтримувала Україну з перших днів повномасштабної війни. Зазначимо, що раніше Фіцо заявляв, що зробить усе, аби почалися "мирні переговори" між Україною та Росією.

Дивіться також Без альтернатив блокують допомогу Україні: прем'єрка Естонії сказала, які країни ЄС відзначилися

"Ти можеш перестати щось давати, якщо ти щось виготовляєш, створюєш, а потім комусь віддаєш. Дають лідери. Люди, яким є, що дати, які можуть навчити, які можуть кудись вести", – сказав Давидюк.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова допомагала Україні, адже розуміла, що її країна не найбільша і вона у списку тих країн, на кого нападе Путін, якщо українська держава впаде.

Словаччина – прекрасна країна, але вони допускають помилки. Ми зробили схожу помилку один раз, але ми її вигнали в Ростов разом з її прихвоснями, які накрали тут грошей,
– додав політолог.

Яка роль Роберта Фіцо та Віктора Орбана у російській пропаганді: дивіться відео

Владімір Путін тим часом хоче створити певний інформаційний принцип "доміно". Мовляв, "Європа перестає допомагати Україні", а новий спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон нібито теж може "розділити" це питання. Однак, це все – просто галас.

Який вплив Орбана

Тим часом прем'єр Угорщини Віктор Орбан порівняв членство його країни в ЄС з радянською окупацією. Верховний представник ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Угорщину ніхто не зобов'язує бути в Європейському Союзі.

Путін нині – продавець хаосу. Він хоче в ЄС закинути Орбана, аби він його "запалив". Але це – "бенгальський вогник". Його ніхто не помітить. Вплив Орбана – нуль,
– наголосив Давидюк.

Вигнати Віктора Орбана з угорської політики, вважає політолог, нескладно. Мовляв, для цього просто треба двічі не дати допомогу Угорщині, і тоді країна сама його вижене. При цьому в Угорщини багато опозиційних депутатів, які готові зробити країну заможною.

"При Орбані нічого не збудували. Польща забудувалася за цей час. Інфраструктура в більшості краще і свіжіше, новіше, ніж в Німеччині. А що Угорщина отримала? 3 комбайни при Орбані й купу політичних маніпуляцій. Так само при Фіцо", – наголосив Давидюк.

Україні, вважає політолог, прем'єр Словаччини Роберт Фіцо та прем'єр Угорщини Віктор Орбан не зашкодять.

Скандальні заяви Фіцо та Орбана

  • Прем'єр Словаччини заявив, що не планує підтримувати ЗСУ зброєю. Роберт Фіцо сказав, що Україні "краще 10 років домовлятися про мир".
  • Окрім того, він заявив, що країна-агресорка нібито має "більші територіальні здобутки" на цьому етапі війни, ніж Україна.
  • Прем'єр Угорщини сказав, що підтримує зв'язок із Владіміром Путіним, адже буцімто хоче миру в Україні. Орбан додав, що робить усе, аби "закінчити війну".
  • Віктор Орбан зустрівся із Путіним у Китаї. Там прем'єр Угорщини назвав війну Росії проти України "воєнною операцією". Орбан зазначив, що Угорщина не хотіла протистояти країні-агресорці.