Цифрову платформу для будівництва розробили дослідники з Массачусетського технологічного інституту. Принцип роботи системи нагадує технологію 3D-друку. Щоправда, сопло, яке подає основну сировину, закріплене ззовні на механічному важелі-маніпуляторі. Така конструкція дозволяє "друкувати" предмети великих розмірів за короткі терміни.
Під час демонстрації такий "будівельник" менше ніж за 14 годин звів із монтажної піни довкола себе циліндричний каркас, у який згодом сам же і залив бетон. В "руку" роботові, залежно від потреб та сировини, можна вкласти різні інструменти-насадки – від екструдера до звичайнісінького відра. Робот добре вправляється зі зварювальним апаратом та ковшем, здатний сам виконувати широке коло функцій.
Суттєвою перевагою будівельної платформи є її мобільність. Робот пересувається будмайданчиком на гусеничному шасі з електроприводом. Для цього на агрегат встановили блок акумуляторів та дві сонячні панелі.
У перспективі такі машини зможуть працювати повністю автономно, використовуючи лише енергію сонця. Вони орієнтуватимуться у просторі та зважатимуть на погодні умови, а сировиною для роботи слугуватимуть доступні навколо матеріали – скло, гравій, лід чи навіть сіно.
Крім освоєння інших планет, автономні будівельні платформи неабияк згодяться і на Землі. Зокрема, для роботи в екстремальних арктичних умовах чи в зонах стихійного лиха.
Читайте також: Дзеркало майбутнього, яке має штучний інтелект і сенсорний екран