Щонайменше, у цьому переконаний прем’єр-міністр Латвії Криш'яніс Каріньш. 19 січня на спільній пресконференції з главою уряду Польщі Матеушем Моравецьким гостро звучала й тема напруги між Заходом та Росією.

Також цікаво "Возз'єднання з Україною ": Польща потролила Кремль через твіт про Переяславську раду

"Демократія заразна", і Росія цього боїться

Глава уряду Латвії Криш'яніс Каріньш заявив, що реальною загрозою для Росії Володимира Путіна є поширення на неї демократії з України. От, мовляв, саме тому Кремль зараз агресує проти нашої країни.

Демократія заразна. Це приваблива ідея, адже саме народ, а не автократи, вирішує, хто керує країною та в якому напрямку їй рухатися,
– зазначив Каріньш.

І додав, що Латвія та Польща добре знають цінність ідей демократії, адже тривалий час "жили у системі, коли люди не мали можливості обирати" (коли входили у так звану "зону впливу" Радянського Союзу в Європі).

Українці теж обрали цей шлях, і зараз визначають свою долю без вказівок ззовні. Це – та загроза, яку у Кремлі справді відчули, і саме тому Росія намагається дестабілізувати Україну,
– наголосив латвійський прем'єр.

Також, на його думку, Росія вже атакує і Європу – використовуючи поставки газу як важіль впливу. Тож країнам давно час задуматися, як стати незалежними від російських енергоресурсів.

Нагадаємо, у січні в Латвії:

Актуальне відео до теми: Росія погрожує нападом і втрачає гроші