Наступаючи на Авдіївку, Росія хоче розконцентрувати українські війська. Про це в інтерв'ю одному з українських телеканалів сказав представник ГУР МО Андрій Юсов, пише 24 Канал.

Дивіться також ЗСУ штурмують біля Бахмута, а росіяни знову атакують Авдіївку: карта бойових дій за 16 жовтня

Росія намагається змусити Україну перекинути сили під Авдіївку

Як сказав Юсов, українські сили продовжують наступальні операції та просуваються на кількох напрямках. Своєю чергою росіяни вживають заходів, щоб зупинити просування українських сил.

Як приклад він навів бої за Авдіївку, сказавши, що Росія намагається змусити Україну перекинути свої підрозділи під це місто.

Разом з тим ворог не просто чекає, поки ми звільнятимемо наші території, а намагається вживати заходів. Ті самі події навколо Авдіївки. З метою розконцентрувати, розосередити, перегрупувати наші сили. З метою змусити перекинути наші підрозділи туди,
– заявив Юсов.

Представник розвідки додав, що ГУР не коментуватиме найближчі плани Сил й оборони. Однак, за словами Юсова, стратегія – деокупувати Південь, зокрема перерізати сухопутний коридор до Криму, та звільнити Схід.

Що відомо про бої у районі Авдіївки

  • 10 жовтня українські військові заявили, що росіяни перейшли у наступ по всьому Сходу України. Окрім Авдіївки, ворог активно наступає на Лимано-Куп'янському напрямку.
  • Російська армія застосовує велику кількість бронетехніки та особового складу, наступає вночі в погану погоду, а також під шквальними обстрілами позицій Сил оборони України. Ворог навіть використовує фосфорну зброю.
  • Водночас у цей період Росія, як свідчать дані Генштабу ЗСУ, почала зазнавати великих втрат. Так, втрати особового складу росіян щодоби сягають приблизно 800 – 1000 військових.
  • Російська пропаганда заявляла, мовляв, окупанти захопили Авдіївський коксохімічний завод. Проте це брехня й українські сили тримають оборону. Так, за минулу добу українські воїни відбили всі атаки противника на Авдіївському напрямку.