Зокрема у Нью-Йорку 19 вересня люди біля російського генконсульства влаштували акцію на підтримку "розумного голосування" на виборах до Держдуми Росії. У Берліні ж скандували в мегафон – "Росія без Путіна!".

До теми Один – за всіх: у мережу "злили" відео схеми дистанційного голосування на окупованих територіях

У Нью-Йорку та Берліні люди протестували

Десятки росіян у Нью-Йорку біля консульства тримали плакати:

  • "Свободу політичним в'язням;
  • Росія без Путіна";
  • "Росія буде вільна";
  • "Стоп Путін, репресії".

Також прихильники Навального закликали припинити репресії. Спостерігачка на виборах та активістка руху "За свободу в Росії" Олександра Назінцева пояснила позицію прихильників опозиціонера.

Оскільки Навальний перебуває у в'язниці та не може брати участь у виборах, він закликав віддати свій голос за будь-яку сильну прохідну політичну силу крім путінської "Єдиної Росії,
– пояснила Назінцева.

Росія без Путіна, – скандували біля генконсульства у Берліні

Ініціатор протестного табору біля посольства Дмитро Баграш розповів виданню DW, що від недільної акції відмовились півтора десятка його знайомих – вони побоювались за родичів у Росії.

Активістка Юлія, яка спеціально приїхала з Бонна на акцію розповіла, що були провокації та образи на адресу організаторів імпровізованої фотовиставки "жертв режиму" біля посольства.

Ба більше, 17 вересня поліція конфіскувала в імпровізованому таборі протесту плакат з написом Putin is a killer ("Путін – вбивця"), що є цитатою Джо Байдена з інтерв'ю.

Коротко про вибори до Держдуми Росії

  • 17 – 19 вересня Росія проводила вибори до Держдуми. До голосування залучила жителів з окупованих Росією територій Донеччини та Луганщини, а також Криму.
  • Людям дозволяли голосувати онлайн, вивозили їх безкоштовно на дільниці, а ще – частували шампанським та "пайками".
  • 19 вересня у Росії уже заявили, що дистанційно проголосували близько 150 тисяч жителів окуповаго Донбасу. Усі вони ніби голосували дистанційно.
  • Українське МЗС заявило, що результати псевдовиборів не матимуть жодних юридичних наслідків, а Київ вимагає розширити санкції проти Москви.