Про це 24 Каналу сказав речник Одеської ОВА Сергій Братчук. За його словами, домовленості про експорт українського збіжжя практично не працюють. Хоча ще 17 травня президент Туреччини Реджеп Ердоган запевнив, що "зернова угода" була продовжена на два місяці.

До теми Каравани ідуть шалені, – радник мера Маріуполя про крадіжку українського зерна росіянами

"Зараз має зайти під завантаження одне з суден на кілька десятків тисяч тонн пшениці, яку мають доставити до найбідніших країн світу. Ще 16 кораблів очікують своєї черги", – зазначив Братчук.

Росія блокує роботу порту "Південний" на Одещині: дивіться відео

Україна має гарний врожай, але марний

Україна готова експортувати свою агропродукцію, адже має її достатню кількість.

"Ми продовжуємо говорити, що Україна має достатньо агропромислової продукції, до того ж є гарні перспективи на врожай цього року", – наголосив речник Одеської ОВА.

Але ворог блокує роботу порту "Південний". Робить це відверто, попри всі надані обіцянки ООН і турецькому президенту.

Росія блокує "зернову угоду": останні новини

  • Тільки за квітень Росія блокувала угоду про експорт українського зерна двічі. Країна-агресорка відмовляла деяким суднам і припиняла їхню реєстрацію.
  • Після тривалого шантажу з боку Росії "зернову угоду" таки продовжили до 18 липня. Це стало можливим завдяки зусиллям Туреччини та ООН.
  • Однак російські окупанти не залишають спроб взяти під контроль транспортні шляхи Півдня. Для цього вони продовжують обстрілювати регіон.
  • Світова спільнота не залишила це без відповіді. Через зерновий терор Росії Парламентська асамблея НАТО визнала путінський режим рашизмом.