російське керівництво аналізує те, як Україна використовує HIMARS. Зокрема по обʼєктах військової інфраструктури на території Донецької та Луганської областей, а також на Херсонщині. Про це в ефірі 24 каналу розповів російський правозахисник та опозиційний політик Марк Фейгін.

Важливо Активісти з Бурятії просять допомоги у Байдена, щоб відділитися від росії

На його думку, російський генштаб представив якісь аналітичні документи, що буде при 12 HIMARS, а що при 24. Звісно, це не єдиний аргумент, але безумовно ця оцінка відбулася.

Контрнаступ ЗСУ

Марк Фейгін зазначив, що російські представники на перемовинах в Стамбулі ставили умови щодо перемирʼя, а саме на Південному напрямку – щодо Херсону. Розуміють, що йде накопичення сил для контратаки ЗСУ. Тим часом росіяни хотіли б цього уникнути під приводом, а давайте ми дамо коридор і вирішимо зернову кризу, проте не чіпаєте Херсон.

Саме в очікувані атаки на Херсон й робляться ці заяви, що "якщо ви не підете з нами домовлятися, тоді ми вимушені будемо…". А що ви вимушені будете? Це ж не говориться. Тобто нічого, крім крайнього варіанту – тактичної ядерної зброї, у росії нема. Все що можна було, вже було використано,
– повідомив Марк Фейгін.

"Ті ракети, якими вони обстрілюють українські міста, так вони будуть обстрілювати й далі. Чи можуть вони вдарити по Києву, Банковій чи чомусь схожому? Можуть. Проте загалом це весь набір", – зазначив російський правозахисник.

Він додав, що ініціювати удар тактичною ядерною зброєю москва не може, адже точно буде наслідок із залученням третіх країн. Проте вдарити, як відповідь, по центру прийняття рішення, – можуть. До того ж вони про це часто говорили.

На мою думку, можна говорити про те, що у них в резерві нічого немає, чим вона могла б злякати,
– акцентував Фейгін.

За його словами, путін он як метушиться щодо пошуку можливих комплектуючих та взагалі військової техніки. По світу просить у тих, в кого високотехнологічних продуктів точно не може бути. Яку конкуренцію можуть скласти безпілотники Ірану тій зброї, яку Україні постачає Захід. При цьому Іран ще й публічно відмовилися це робити.

"Я би сказав, що ці погрози, не мають особливо ніякого наповнення", – додав правозахисник.

Дивіться відео щодо "погроз" росії:

Останні новини росії

  • російські пропагандисти часто помиляються і випадково можуть казати правду. Наприклад, на картах бойових дій, які вони публікують, чітко видно удари росії по тимчасово окупованих територіях.
  • росіяни вирішили продовжити залякувати Україну помстою за відновлення суверенітету. Щоправда, підкріплювати свої погрози вони вже не мають чим. Заступник глави російської ради безпеки дмітрій мєдвєдєв провів зустріч із ветеранами Другої світової війни. Він спробував переконати їх у "могутності" росії та озвучити голосні погрози Україні.