Таку заяву зробили у Службі загальної розвідки та безпеки Нідерландів. Розвідка Нідерландів шокована кількістю успішних спроб контакту.
Читайте також Завербований ГРУ Росії: у Франції розповіли про "крота" у Міноборони
Чим стурбовані у Нідерландах
Директор служби Ерік Акербум підкреслив, що упродовж останніх років шпигуни "зверталися" до тисяч співробітників через LinkedIn. Вони видавали себе за консультантів, рекрутерів, колег-науковців або техніків. Китай та Росія систематично працюють над цим, стверджує посадовець.
Акербум також пояснив, що контакт через LinkedIn швидко стає особистим. Мовляв, для початку можуть попросити щось перекласти. Далі – буде зустріч на конференції. Вже згодом – спонукання ділитися конфіденційною інформацією шляхом шантажу або підкупу.
Що кажуть у LinkedIn
На заяву Акербума вже відреагували представники LinkedIn. Вони наголосили, що створення у соцмережі підробленого облікового запису для брехні або введення в оману –
заборонене. Тому якщо такі виявлятимуть, то негайно видалятимуть їх.Коротко про соцмережу
- LinkedIn – це сСтаном на лютий 2022 року там зареєстровані понад 810 мільйонів користувачів. оціальна мережа для пошуку та встановлення ділових контактів.
- Соціальну мережу запустили у травні 2003 року. Штаб-квартира компанії розташована у Маунтін-В'ю в американському штаті Каліфорнія.