Напередодні президент Зеленський наголосив, що проведення псевдореферендумів унеможливить будь-які перемовини між Україною та росією. Загарбники, тим часом, постійно міняють свої плани щодо квазіголосування.

До теми Які літаки потрібні Україні для деокупації територій: пояснення Повітряних сил

У Мелітополі запланували "голосування на дому"

Так мер Мелітополя Іван Федоров напередодні зазначив, що окупанти зараз розглядають семиденне "голосування на дому". Виглядатиме це так: озброєні військові росії ходитимуть по помешканнях мелітопольців і змушуватимуть їх погрозами голосувати.

За словами міського голови, лише близько 10% мелітопольців, які залишились в населеному пункті, підтримують приєднання до росії.

На Херсонщині умови для проведення псевдореферендумів ще не визначили

Радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань наголосив, що окупанти ще досі не визначились з умовами свого квазіголосування. У підготовці була тритижнева пауза, проте тепер загарбники пришвидшились. Передусім – через атаки ЗСУ по складах та логістичних центрах ворога.

Читайте також Склад боєприпасів біля Чарівного та інші втрати окупантів за добу: зведення ОК "Південь"

Нагляд за псевдореферендумом – неможливий, – ISW

"Голосування" на дому, кажуть в Інституті вивчення війни, збільшує можливості для прямого залякування українців. Будь-який незалежний нагляд за квазіреферендумами стає неможливим, адже фактично "виборчі дільниці" ліквідують.

Різні типи "голосування" росіяни вводитимуть залежно від рівня підтримки населення і ризику активності партизанів. На Луганщині людей буквально шантажують: вимінюють гуманітарну допомогу на обіцянки підтримати анексію.

Що відомо про активність агресора на окупованих територіях:

Дивіться у відео – Зеленський про наслідки псевдореферендумів: