Навіть якщо російські загарбники спробують висадити свій десант на Півночі нашої країни, то не з метою захоплення та утримання якогось об'єкта до підходу основних сил. Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт Олег Жданов.

До теми У FT прогнозують нову спробу російського наступу у найближчі 10 днів: де саме

Чи вдасться окупантам висадити свій десант

Жданов припустив, що окупанти могли б здійснити розвідку боєм. Так, вони можуть прагнути максимально скувати наші сили, які перебувають на Півночі, щоб ми не могли їх перекидати на інші напрямки.

Водночас на Півдні України такий сценарій можливий хіба в районі Миколаївської чи Херсонської області.

Так, на узбережжі цілком можливо. З такою ж метою як і на Півдні,
– припустив військовий експерт.

Водночас в Одеській області висадка російського десанту є малоймовірною, оскільки там до узбережжя росіянам треба ще дійти. Ба більше, там у нас чергує два типи ракетних комплексів "Гарпун" та "Нептун", які чекають поки російські кораблі увійдуть в зону їхнього ураження.

Жданов оцінив шанси ворога висадити свій десант: дивіться відео

Висадка десанту буде самогубством для росіян

Речник ГУР Міноборони Андрій Юсов зауважив, що ризик висадки ворожого десанту завжди існує. Однак він переконаний, що таке рішення було б самогубним для росіян. Так ЗСУ дуже швидко знищать такий десант на території України.

"Так само як були колосальні втрати під час початку повномасштабного вторгнення в гостомельському аеропорту (Київська область – 24 Канал), коли українці завдали нищівних втрат загарбникам", – додав Юсов.

Новий ймовірний наступ Росії: що відомо

  • У виданні Bloomberg зазначають, що Росія готує новий потужний наступ проти України, щоб повернути ініціативу у бойових діях.
  • Там зауважили, що майже через рік, після початку вторгнення, яке мало б тривати кілька тижнів, Путін готує новий наступ, паралельно готуючи свою країну до конфлікту зі США та союзниками. Путін очікує, що війна триватиме роками.
  • В Інституті з вивчення війни зазначають, що росіяни вже почали наступ у Луганській області. Як зазначили аналітики, російське командування залучило частини кількох звичайних дивізій до наступальних операцій уздовж лінії Сватове – Кремінна.
  • Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов зазначив, що говорити про "повторний наступ" зовсім не коректно, адже ворог намагається наступати від 24 лютого. Він додав, що загострення на Сході, яке ми зараз бачимо, є продовженням тих самих наступальних дій, які тривають від початку повномасштабного вторгнення.