Адже у вересні Росія планує провести масштабні навчання "Кавказ 2020". Про це в ефірі каналу "ДОМ" розповів екскомандувач силами США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес.

До теми Росія 400 років робила все, щоб досягти свого в Україні, – екскомандувач армією США у Європі

Він наголосив, що це дозволить країні-агресору сконцентрувати величезну кількість військ поруч з Чорним морем і Україною. Водночас посіпаки Кремля все активніше говорять про нестачу води в анексованому Криму – і на те є дві причини.

По-перше, Україна заблокувала воду, яка надходить з Дніпра по Північно-Кримському каналу на півострів. На думку Ходжеса, це було правильним рішенням. До того ж, зараз Крим страждає через масштабну посуху.


За словами Ходжеса, Крим є дуже важливим для Кремля. Зокрема через те, що саме звідти російські кораблі незаконно відправляються у Сирію та Лівію, аби підтримувати там злочинні режими.

Сподіваюся, що помиляюсь, але у мене є бачення, що під час навчань росіяни оголосять гуманітарну кризу в Криму через воду. А потім скажуть, що просто не мали вибору,
– зазначив він.

Й підкреслив, що це було б досить типовою поведінкою Росії, зважаючи на її дії в минулому. Крім цього, генерал запевнив, що покладати вину за проблеми з водопостачанням кримчани мають саме на Володимира Путіна та його команду.