Таку думку висловив білоруський журналіст Зміцер Міцкевич. Він сказав, що у Білорусі є багато сфер, у які залучена Росія.

До теми У Білорусі заявили, що Захід хоче зробити з країни "другу Україну"

"Росія ще не використала жодного важеля тиску в Білорусі, які вона має. Почнемо з того, що усі працівники білоруських спецслужб навчаються у Росії. Це ні для кого не секрет. Також є важіль воєнної присутності", – заявив Міцкевич.

Також великим фактом є те, що Білорусь живе в російському інформаційному просторі. Звісно, існують популярні незалежні білоруські ЗМІ, але ж мовиться не тільки про них.

Я вже не кажу про економіку. Вся білоруська економіка зав'язана на Росії. Більшість експорту – з Росії. Всі ці речі Росія не рухає,
– запевнив Міцкевич.

Конституційна реформа у Білорусі

Час від часу Кремль пропихає свої інтереси, але наразі це не стало обґрунтованою і масштабною політикою. За словами Міцкевича, масштабного тиску Кремля на Білорусь наразі немає, йому Росія лише ставить умови і каже, як можна зробити.

"Вони кажуть, що якщо Лукашенко зробить Конституційну реформу – буде гарантія безпеки від Кремля. Однак проблема в тому, що Лукашенко словам Москви не вірить", – заявив Міцкевич.

Журналіст вважає, що запровадження Конституційної реформи буде саме показником того, наскільки Лукашенко послухає Москву.

Міцкевич про ситуацію в Білорусі: дивіться відео

Коротко про скандальну реформу

  • Ще у червні 2020 року самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко анонсував оновлення конституції.
  • Основні зміни – він хоче відредагувати правила передачі повноважень на усіх рівнях.
  • У серпні 2020 року розпочали підготовку до референдуму про зміни до Конституції.