Нещодавні повідомлення Reuters про готовність Путіна до переговорів викликали сумніви серед експертів Інституту вивчення війни. Насправді це дискусійна тема – чи можна вірити анонімним джерелам, що передають нібито наміри ватажка Кремля.

Дивіться також Кислиця чітко пояснив для ООН, що криється за "миротворчими пропозиціями" Путіна

Росія (не) хоче миру

Власне, західні медіа з посиланням на анонімні джерела в Кремлі писали про бажання Путіна припинити вогонь, визнавши поточні лінії фронту. Однак реальність військових дій і риторика російського керівництва не підтверджують ці заяви.

Кремль постійно вдає інтерес до змістовних переговорів. Це є частиною інформаційної операції, що має на меті переконати Захід піти на поступки… Багато фактів вказують, що Росія має намір завоювати більше територій в Україні та налаштована повністю знищити українську державність та ідентичність,
– йдеться в аналізі ISW.

Також Інститут вивчення війни критично оцінює заяви про готовність Путіна до переговорів. Аналітики вказують на розбіжності між публічною риторикою та закулісними обговореннями. Відкриття нового фронту на Харківщині та регулярні ракетні удари по Україні підтверджують наміри Росії продовжувати агресію.

Загалом ситуація на фронті та заяви російського керівництва продовжують викликати занепокоєння серед міжнародної спільноти. Чи є переговори реальним шляхом до миру, чи це лише чергова стратегічна гра Кремля?

Відповідь на це питання залишається відкритою, але аналіз ISW дає підстави сумніватися в щирості намірів Путіна.

Дивіться також Він йде шляхом Гітлера, – Зеленський назвав заяви Путіна про мир "ультимативними"

Додамо, що Путін коментував статтю видання Reuters про припинення вогню на поточній лінії фронту. Кремлівський ватажок заявив, що Росія готова продовжити переговори з Україною, але повернутися до них можна, виходячи з уже досягнутих домовленостей.